Anasayfa Sağlık Let’s Pole!

Let’s Pole!

294
2
PAYLAŞ

220220140227561349896_2Hem spor yapayım hem de üstümde seksi dursun derseniz hop buraya.

Sporun her türlüsü güzel. Fakat işin içine hem esneklik hem kondisyon hem de denge girince işin rengi değişiyor…

Son zamanların popüler tercihlerinden biri bu bahsettigim Pole Dance, nam-ı diğer Direk dansı. Ajda Pekkan, Berrak Tüzünataç’dan tutun da Serenay Sarıkaya’ya kadar hepsi bu direğin çevresinde… Ben de yeni merak saldım. Ve araştırmaya başladım, İstanbul’da nerede yapılır, nedir ne değildir, zor mudur… gibi. En iyi yerlerden birini keşfettim Çengi Studio, Etiler’de. Özel ders ya da grup dersi mevcut, ilgilenen kişi çok tatlı biri. Burcu Yüce, eski bir jimnastikçi ve balerin. Yurtdışında eğitim alıp burda bu stüdyoyu açmaya karar vermiş ve başarıyla da sürdürüyor 2 senedir.

Birkaç yüz video izledikten sonra iyice anladım ki; bu spor oldukça kas gücü gerektiriyor, dolayısıyla öncesinde belli bir süre bile olsa pilates yapmanız ya da vücudunuzu esnetmeye yarayacak herhangi bir spor dalıyla uğraşmanız faydalı olacaktır… (Şart değil tabiiki) Aksi takdirde kaslarınızın zarar görebileceğini unutmayın.

O kadar çok araştırdım ve merak ettim ki başlamama ramak kaldı diyebilirim. Başladıktan sonra da sizi bilgilendirmeye devam edeceğim, ama yazımı sonlandırmadan önce konuyla ilgili bilmemiz gereken birkaç noktaya göz atalım;

Hızlı kalori yakmak ve vücudunu kısa sürede şekillendirmek isteyenler için ideal.

Kilo vermekten çok esneklik sağlıyor ve özgüvenlerimize de büyük katkısı olacağı muhakkak.

İlk başlarda çıplak ayakla yapılması daha doğru gibi gözüküyor, eğer yüksek topuklularla bu işe başlarsanız sakatlanmanızın ve bileğinizin burkulması an meselesi.

Her spor dalında olması gereken bir başka şey de disiplin. Dersleri aksatmamak gerek, haftada 1 başlangıç aşaması için ideal gibi gözüküyor, sonrasında belki iş durumunuza ya da maddi imkanlarınıza göre haftada 2 olabilir.

Ders sonrasında tüm kaslarınızın hareket ettiğini özellikle ilk ders sonrasında fazlasıyla hissediyormuşsunuz. Danslar arasında en çok kalori yaktıran da bu.

Pole dance’i kendi vücudunun farkında olan, kendini taşıyabilen ve kendini seksi hissetmek isteyen her kadın yapabilir. Seksi gözükmek ve vücuda fazladan pompalanan özgüven de hediyesi olsun.

Var mısınız?

Pole

PAYLAŞ
Önceki yazıVazgeçilmez “Stilettolar”
Sonraki yazıBir Stil İkonu Olarak Anna Karina
Başak A.
Sosyoloji bölümünde yüzlerce kitap okuduktan sonra kitap okumayı alıskanlık haline getirmis, ayırt etmeksizin tüm köpeklere asık, kendini modaya degil modayı kendine uyduran, ayakkabı hastası bir kız.

2 YORUM

  1. Direk dansı uzun zamandır aklımda olan bi dans türü. Ama henüz toplumumuz buna hazır değil malesef. Direk dansı yapıyorum desen hemen farklı gözle bakmaya başlıyor insanlar. Tamam seksi bir dans ama biraz da dansın doğasında olan bir şey bu. Bunları aşmalıyız diye düşünüyorum.

    Yazınızı da zevkle okudum, dediğiniz yeri araştırıcam belki aynı yerde başlarız :)

  2. Evet bu konuda biraz daha açık bir fikirli bir toplum olmamız gerek, ama insanlar herşeye alışıp kabullendikleri gibi bu dansa da alışacaklar diye düşünüyorum. Aynı yerde başlarsak güzel bir tesadüf olur… Sevgiler :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here