Anasayfa Moda Mevsimlik Kot Ceketsiz Asla?

Kot Ceketsiz Asla?

1836
0
PAYLAŞ

Herkese Merhaba,

Zamansız bir parça olan kot ceketlerden ve kot ceketlerin nasıl kullanılması gerektiğinden bahsetmek istiyorum.

Benim de eskiden beri severek giydiğim ve giymekten vazgeçmeyeceğim kot ceketler belkide en eski tarihe sahip parçalardan biridir, günümüzde özellikle mevsim geçişlerinde kullanılır. Zamansız olmasının yanı sıra her tarz giyime hitap etmelerinden dolayı hepimizin dolabinda en az bir tane kot ceket bulunur. Eğer yoksa hemen edinin derim bayanlar =)

denim-jacket-10

Birçok boyutta ve kalpta karşımıza çıkan kot ceketleri şayet maxi elbise ya da yüksek belli maxi eteklerle kullanacaksak kısa olan modellerini tercih etmemiz gerekir.

Böylece bacak boyu daha uzun görülecektir.

denim-jacket-7

denim-jacket-8

denim-jacket-9

Düz ya da A-kesim elbiselerle çok yakıştığını düşünmekteyim. Kısa yada uzun botlarla giyildiğinde çok hoş bir stil yakalayabiliriz. Bunun dışında desenli elbise, Breton çizgiler kot cekete çok yakışıyor.

denim-jacket-15

oversized-denim-1

Eğer ‘crop top’ denilen kısa üstlerle ya da şortlarımızla kullanmak istiyorsak ‘oversized’ yani büyük boy yada bol kesimli olan kot ceketleri tercih etmemiz daha doğru olacaktır.

denim-jacket-11

Ayrıca yine payetli eteklerle hoş bir stil oluşturabiliriz.

Kot ceketlerin farklı kalıpları olabileceği gibi işlenmiş, zımbalı ya da armalı olanları da benim tercih ettiklerim arasında. Biraz daha asi ve sportif bir hava kattıkları doğrudur ;)

denim-jacket-4

denim-jacket-6

badge-denim-1

“Kış mevsimi de olsa kot ceketimden vazgeçmem” diyenler olduğunu gözlemleyen
tasarımcılar mevsim geçişleri dışında kullanılacak modeller üretmek için kolları sıvamış görünüyor.

denim-jacket-14

Kot ceketinizi giydiniz birden fazla geldiğini düşündüğünüz güneşli bir havada pratik kullanımları sayesinde belinize bağlayarak çok güzel bir stil oluşturabilirsiniz :)

denim-jacket-13

Dünyaca ünlü tasarımcı İsabel Marant bu konuda (kot ve her türlü ceket modelleri) çok farklı ve kullanışlı modeller yaratmayı başarmış bir tasarımcıdır. İlham vermesi için koleksiyonlarına göz atmanızı öneririm.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here