Anasayfa Yemek Kilo Vermek İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun

Kilo Vermek İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun

212
0
PAYLAŞ

Kilo vermek istiyorsunuz ancak her deneyiminiz hüsranla mı sonuçlanıyor? Birçok diyet denediniz ve hiçbiri işe yaramadı mı? Ya da denediğiniz her diyet bir süre sonra verdiğiniz kiloları üstüne daha da kilo katarak size geri mi getirdi? Oysa birkaç püf noktasına dikkat ederek kendinizi çok da zorlamadan hem kilo verebilir hem de metabolizmanızı rahatlatarak daha sağlıklı olabilirsiniz.

Tüm sağlıklı beslenme programları bol su içmeyi önerir. Ancak yemeklerle birlikte içilen su hazmı zorlaştıracağından suyu yemekten önce ve yemekten sonra içmeniz gerekiyor. Hazır meyve sularından ve gazlı içeceklerden ise mutlaka uzak durmalısınız. Meyveler sağlıklı olmalarının yanı sıra yüksek oranda şeker içerdiklerinden ölçülü tüketilmeli.  Aynı şekilde kuruyemişler de yüksek oranda kalori içerdikleri için neredeyse sayıyla yemeniz gerekenler arasında…

kilo-vermek-2

Kan şekerini ani yükselten yiyecekler çabuk acıkmanıza neden olacağından pirinç, makarna gibi yiyecekleri beslenme programınızdan çıkarmalısınız. Bunun yanı sıra kızartmalar, beyaz un içeren yiyecekler, şekerli tatlılar ve tuz da kilo vermek için uzak durmanız gereken besinlerden.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here