Anasayfa Moda Keten: Rahatın ve serinliğin simgesi…

Keten: Rahatın ve serinliğin simgesi…

464
0
PAYLAŞ

Mevsimlerin değişmesi ile yünlü kumaşlar, kadifeler ve kalın denim kumaşlar yerini genelde pamuklu kumaşlara bırakır. Belki aklımızdan fazla geçirmediğimiz bir mevsim kumaşı de aslında ketendir. Keten pantalondan tutun keten cekette, çantada hatta ayakkabıda bile rahatın ve serinliğin simgesi olarak kullanabileceğimiz bir kumaş.

jul20linen19 jul20linen20

Keten, aynı zamanda dünyada en uzun süredir kullanılan organik kumaşların başında geliyor. Hem yaz sıcağında bedeni serin tutuyor, nemi ve teri alıyor, hem de pamuktan daha güçlü olduğu için defalarca yıkanmaya dayanabiliyor. Pamuklu kumaş gibi ince ya da kalın dokunabildiği için kumaşın kalınlığı sizin tercihinize kalıyor. Doğal hali katlı iz bırakan bu dokuma yoğun ütü gereksinimini de ortadan kaldırıyor.

Kullanışlı olmasının yanı sıra her zaman moda dünyasında da klasik bir yeri olan keteni her renk ve her modelde görebiliriz. Daha çok beyaz, toprak ve maden renkleri revaçta olan bu dokumayı siyah, lacivert, veya kahve tonlarında da görebiliriz. Günlük olarak sadece plaj ve yazlık yerlerde değil, aynı zamanda ofisde ya da özel bir günde rahatlıkla yaz aylarında giyilebilecek bir kumaştır keten.

Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu sıralar keteni tercih etmek ve kullanmak şıklığınızdan vazgeçmeden serin kalmanın en güzel yollarından biri…Sizin için seçtiğim ürün ve kombinlerden belki birinden de olsa ilham alacağınızdan eminim!

jul20linen1 jul20linen2 jul20linen3 jul20linen4 jul20linen5 jul20linen6 jul20linen7 jul20linen8 jul20linen9 jul20linen10 jul20linen11 jul20linen12 jul20linen13 jul20linen14 jul20linen15 jul20linen16 jul20linen17

 

KAYNAKpinterest
PAYLAŞ
Önceki yazıNeden Yulaf Ezmesi Yemeliyim?
Sonraki yazıYaz Aylarında Saç Bakımı
Handan Pusatcıoğlu
New York'ta doğma büyüme, hayatın akışı içinde kendini Türkiye'de Ingilizce öğretmeni olarak bulan, moda ve ic mimari sevgisini herkesle paylaşmak isteyen evli ve 2 cocuk annesiyim.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here