Anasayfa Moda Kendin Yap Kendin Yap Köşesi -2

Kendin Yap Köşesi -2

367
0
PAYLAŞ

Merhabalar…

Hafta sonları ve  boş zamanların değerlendirilmesi ve renklendirilmesi adına yabacı ülkelerde revaçta olan DIY (do it yourself)’ dan ,  ülkemizde de son zamanlarda sıklıkla bahsedilir oldu. İlk “Kendin Yap Köşesi -1” de sizler için farklı 4 projeden bahsetmiştim. Sırada “Kendin Yap Köşesi -2” de :)

Üretmenin verdiği haz ile sizlerinde beğenerek uygulamak isteyeceğini düşündüğüm 4 çalışma daha paylaşacağım.  Umarım hayata geçirirsiniz :) 

1. Ahşap Tepsiler

kendin yap2

Atmayı düşündüğünüz fazlasıyla çizilen renkli cam bardak veya tabaklarınızı dikkatli bir şekilde küçük parçalara ayırın. Daha sonra ahşap tepsinizi dilediğiniz renge boyayarak iç kısmını beyaz alçı ile sıvayın ve cam parçalarını fotoğrafta göründüğü gibi yerleştirin. Son olarak bir kat daha alçıyı boşlukları dolduracak şekilde sürün ve ıslak sünger ile silin :)

2. Pas Pas veya Amerikan Servisi

kendin yap2

Kolaylıkla  ve dilediğiniz kalınlıklarda bulabileceğiniz halat iplerle pas pas veya amerikan servislerinizi tasarlayabilirsiniz.

3. Rengarenk Tablolar

kendin yap2

Malzemeler: Tuval (dilediğiniz boyut ve şekilde) , farklı renklerde yağlı boyalar , bant, makas ve iki adet fırça. Uygulama kısmında, renklendirmeyi ve bantları farklı şekillerde tasarlayabilirsiniz.

4. Duvar Objesi

kendin yap2

Farklı boyutlarda kestirdiğiniz mdf’leri fotoğraftaki gibi yada dilediğiniz gibi birbirine yapıştırın. Renklendirdiğiniz ahşabınıza belirlediğiniz bir deseni, stencil yöntemi ve sprey boya ile aktarın.

 

 

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here