Anasayfa Dekorasyon Kendin Yap Köşesi -1

Kendin Yap Köşesi -1

1445
0
PAYLAŞ

Son dönemde kadınların ilgi odağı olan el yapımı ürünlere sahip olmak artık daha kolay. Derya Baykal’ın evde atılacak malzemeleri değerlendirmesi ile başlattığı furya açılan el işi kursları ile altın çağını yaşıyor.

Geri dönüşüm sayesinde bilinçlenen ev hanımları ve genç kızlar hem farklı tasarımlara sahip oluyor hemde ev ekonomisine katkı sağlıyor. Bu köşede sizlere her hafta, hafta sonunuzu renklendirebileceğiniz 4 farklı çalışma paylaşacağım. 

1. Canlansın Duvarlar.

kendin yap 1İsteğe göre aldığınız aynı boyda ahşap veya tuvalleri dilediğiniz renkte yağlı boya ve fırça yardımı ile iki kat boyayın.  Daha sonra beğendiğiniz bir desenin çıktısını alarak dış hatlardan kesin ve tutkal yardımı ile zemine yapıştırın. Ahşap kullanacaksanız eğer işlemin bitmesinin ardından mutlaka vernikleyin. 

2.Tek renk kumaşlara renk katın.

kendin yap 2Atmaya kıyamadığınız ancak size fazlasıyla sıradan gelen tek renk kumaşlarınızı renklendirme vakti. İhtiyacınız olan ise ütü, dilediğiniz renklerde kumaş boyası, karıştırıcı kap ve kırtasiyelerde rahatlıkla bulabileceğiniz farklı şekillerde ve boyutlarda sünger.

Evinizde bulunan bulaşık süngerlerini de değerlendirebilirsiniz. Farklı şekillerde kestiğiniz süngerleri kumaş boyasına batırın ve kumaşlarınızı damgalayın. İşte bu kadar basit. Son olarak boyadığınız kumaşları fotoğraftaki gibi presleyin.

3.Abiye Çantanı Kendin Yarat.

kendin yap 3

Çantanızın şeklini ve kullanacağınız desen ve malzemeleri hayal gücünüze göre şekillendirebilirsiniz. 

4. T-Shirt = BAG

kendin yap 4

Atmaya karar verdiğiniz t-shirt’leri atmadan önce bir kez daha düşünün. Şu sıralar moda olan bez çantalara hiçbir ücret ödemeden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Tıpkı fotoğraftaki gibi :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here