Anasayfa Blog Kelebek Etkisi: Ulaşım Aracı Bisiklet

Kelebek Etkisi: Ulaşım Aracı Bisiklet

KELEBEK ETKİSİNE VAR MISINIZ?

589
0
PAYLAŞ

Biliyorum bisiklet konusunda çok hassasım. O yüzden de istiyorum ki özellikle de tüm kadınlarımız bana bu konu da destek çıksın. Neden mi?

bisiklete bin!!!

 

 

Sizin bisikleti tercih etmiş olmanız çevrenizdeki insanları da etkileyecek ve onların da tercihi haline gelecektir. Belki ilerde insanlar doğayı kirletmekten vazgeçip kısa mesafeli yolculuklarda bisikleti tercih edecekler. İşte tam bu nokta da kalmak istiyorum. Çünkü amacımız bisikleti ULAŞIM ARACI OLARAK daha sık kullanır hale dönüştürmek.

Kopenhag'a gittiğinizde bisikletini park etmeye yer bulamayacaksınız.
Kopenhag’a gittiğinizde bisikletinizi park etmeye yer bulamayacaksınız.

paris ve bisiklet bisiklete binin cool kadın bisiklet bisiklet kültürü

 Ulaşımda bisikleti tercih etmiş olmanız yaşam kalitenizi arttırır. Psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedersiniz ve fazla kilolarınızdan arınmış olursunuz. Kalp damar hastalığı olan kişilere uzmanlar özellikle bisiklet sürmelerini tavsiye eder. Bütün bunlar daha kaliteli bir yaşama sahip olmanızı sağlar.

hem şıkım hem de rahatım city bike konforlu kullanım kadın ve bisiklet kolaylıklar aracı bisiklet park sorunu yok

Neden özellikle kadınlara diyorum; çünkü bisikleti kullanan çok büyük oranda erkekler olduğundan kadınlarımızın da aktif hale gelmesini istiyorum. Önce ilk siz başlarsınız belki önceleri çekine bilirsiniz lakin daha o sonra sizi görüp de etkilenen bir çok kadın bisikletlileri aramızda kazandırmış olacağız bir nevi KELEBEK ETKİSİ.

kendiniz özgür bırakın sokaklar ve bisiklet bike style

Şıklığınızdan Ödün vermeyin ya da ben hem rahat hem stil olurum da diyebilirsiniz. Önemli olan Bisikleti hayatımızın bir parçası ve hatta Ulaşım Aracı Olarak dönüştürmekte.

bike sttyle bisiklet kombini bisiklet ve şıklık

 

Şunu da duyar gibiyim.

“Bizim ülkemizde henüz buna hazır değil.” Hayır böyle düşündüğümüz için aslında ilerleyemiyoruz. Artık başlama zamanı; biz kadınların bisikleti sürmesi, hayatının bir parçası haline getirmesi çocuklarının da sürmesi demek ve bu zincir bu şekilde gelişmesi anlamına gelmekte.

İskandinavya’daki kadınlarla sohbet imkanım olmuştu ve bana söyledikleri şuydu: “Burada da bir çok kişinin birden fazla bisikleti var. 1. si işe giderken kullandığımız, 2. si günlük hayatta tercih ettiğimiz ve son olarak da spor amacı ile sürdüğümüz bisikletler var. Zor gibi dursa da zamanla bisiklet kullanımı yaygınlaşınca böyle bir tarz oluşuyor.”

Bu kelebeğin bir parçası olmak İster misiniz?

PAYLAŞ
Önceki yazıCara Delevingne ve Oyunculuk
Sonraki yazıAtıl Kutoğlu Paris Defilesi
Büşra Yazla
Küçük bir Gezgin, Sinema tutkunu, Tek kişilik Bisikletçi, Yeni tatlara Keşfe çıkan, Polisiye yazarı, Biraz Hayalperest, Biraz Fotoğrafçı ve dahası...

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here