Anasayfa Moda Kombinler Kayak, Fonksiyonellik ve Şıklık

Kayak, Fonksiyonellik ve Şıklık

1266
2
PAYLAŞ

İstanbul’da yaşayan biri olarak kara hasretim. Kışın kar hiçbir şeye değişilmez bir keyif. Hele bir de kayak yapıyorsanız şanslısınız. Kayak yapmak bir yaşam biçimi bir tutku aslında. Bir kere kayak yapmaya başladıysanız vazgeçilmezlerinizin arasına giriveriyor. Kış mevsimi tüm sıkıcılığından çıkıp keyif haline dönüşüveriyor bir anda!

Son yıllarda kayak sadece spor değil aynı zamanda bir şıklık yarışı haline geldi. Bembeyaz karın büründüğü kayak pistlerinde kadınlar stillerini konuşturuyor. Kayak kıyafetleri fonsksiyonelliğinin yanında şık olmalarıyla da seçimlerde zorluk yaratıyor. Tartışılmaz bir gerçek var, karın beyazlığının üstünde her renk öyle güzel gözüküyor ki önemli olan renklerin bir araya geldiği kombinler. Simsiyah olmak bile yakışıyor kara. Siyahın asaleti kayakta da vazgeçilmez. Benim en sevdiğim renk olsa da siyah son zamanlarda göz alan renklerle kombinlenen kayak kıyafetlerini beyazın üstünde görmeyi sevenlerdenim ben.

İşte bir kaç kombin önerisi :

Kombin 1
Bu siyah kombin kayak  yaparken asaletini korumak isteyenlere
Kombin 2
Su yeşilinin mor ile uyumuna     bayıldım                                              renk sevenlere
Renk tonlarıyla dikkat çeken kayak pantolununun beyaz kayak montuyla uyumu dikkat çekici
Renk tonlarıyla dikkat çeken kayak pantolununun beyaz kayak montuyla uyumu dikkat çekici

Yine kayak yapmaya gidiyorsanız olmaz olmazlarınızdan biri de kayak gözlüğü. Kayak gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken nokta lenslerinin çıkarılabilir olması! Hava şartlarının ne olacağı belli olmaz ne de olsa  ;-)

İşte size göz kamaştıran kayak gözlükleri :

Guccinin yeni sezonda siyahın asaletini goldla şıklaştırmış
Gucci yeni sezonda siyahın asaletini goldla şıklaştırmış

 

Beyaz kayak montu pembe tonlarıyla dikkat çeken kar pantolunuyla yaptığımız kombinde çok şık duracak bir gözlük
Beyaz kayak montu pembe tonlarıyla dikkat çeken kar pantolunuyla yaptığımız kombinde çok şık duracak bir gözlük

 

Kayak gözlüğü 2Kayak gözlüğü 4

 

Kar eldiveni kayak kıyafetimizin tamamlayıcısı. Kayak butonlarını tutarkenki kolaylığı ve en önemlisi soğuktan koruması kar eldivenini zorunlu kılıyor.

Beyaz detaylarıyla dşkkat çeken eldiven herşeyle kombinlenebilmesiyle kurtarıcı parça
Beyaz detaylarıyla dikkat çeken eldiven herşeyle kombinlenebilmesiyle kurtarıcı parça
Sade kombinlere öneri renkli eldivenler
Sade kombinlere öneri                  renkli eldivenler

 

Siz de benim gibi bere takmayı sevmeyenlerdenseniz bu saç bantaları kurtarıcı oluyor hem şık duruyor hem kulakları sıcacık tutuyor, saçları topluyor olması da cabası :-)

Saç bandı 1

Son olarak stil sahibi kadınların son yıllardaki tutkusu moonbootlardan behsetmeden edemeyeceğim. Kar botu olarak bilinen moonbootlar öyle tarz duruyor ki heryerde giyilir hale geldi. İlginç yanı ise ayak numaralarını 35-38 ve  38-41 belirlemesi, sağ ve sol ayak diye bir şeyin olmaması. Kayak yapmadığınız zamanlarda karda stilinizi konuşturmak istiyorsanız moonbootlar tek adres benden söylemesi.

moonboots moonboots2

Şıklığın yanında fonksiyenilliğinde önemi büyük. Dondurucu soğukta yalnızca şık olmak yetmiyor tabi ki keyif yapmaya. Tüm bunların yanında mutlaka terleme derecenize göre termal bir içlik de edinmelisiniz. İlk kar tatilimde kayak bilmeden gittiğim Uludağ’dan edindiğim tecrübelerle yazıyorum bunu! Kayak yapmayacağımı düşünerek yalnızca bir kış tatili olarak baktığım uludağ da resmen donmuştum :-) kayak bilmeseniz de bir kayak kıyafetiniz mutlaka olmalı aksi halde sizde benim gibi kötü bir tecrübeyle bitirebilirsiniz ilk tatilinizi.

Stil sahibi sıcacık bir kar tatili dileğiyle… D.A.

2 YORUM

  1. Bir kadın her yerde her zaman şık olmalıdır ;) insan kayak yapmasa bile bu kombinleri giyip dolaşası geliyor

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here