Anasayfa Moda Kombinler Kar Yağarken de Şık Olmanın 5 Yolu

Kar Yağarken de Şık Olmanın 5 Yolu

1053
0
PAYLAŞ

Karlı bir İstanbul gününden herkese merhaba. Bu fırtınalı ve karlı günde bile şıklıktan geri kalmak olmazdı tabii ki. Ben de çok üşüyen biri olduğum için, bunu önceliğime alarak bizi hem üşütmeyecek hem de bizi trend gösterecek birkaç ipucu buldum.

1. Pelerin, Panço ya da Şal Kullanımı

Bu sezonun trendlerinden “oversize” paltolar zaten bizi soğuktan çokça koruyor hem de bize kolay bir şıklık katıyor. Ancak henüz oversize palto almamış olanlar, misal ben, bir pelerin veya panço giyerek de şık olabilirler. Hatta paltonun üzerine giymenizi de tavsiye ederim. Ama bende o da yok, diyorsanız; uzun bir şalınızı paltonun üzerine atabilirsiniz.

kardamoda1.1kardamoda2

kardamoda1kardamoda32. Şapka ve Bereler

Karda sağa sola uçuşup karışan saçlara birinin dur demesi gerek artık. Bu sezonun trendlerinden panda, sincap kafalı vb bereler özellikle yuvarlak yüzlü bayanlarda çok tatlı duruyor, yine trendlerden tüllü bereler daha oval suratlı bayanlar için harika gözükebiliyor. Yün örgü olarak yapılan saç bantlarına ise bayıldım. Sanırım annelerimiz bu konuda yardımcı olacaktır.Son olarak Fransız ve fötr şapkalar ise yine bir klasik.

SONY DSC kardamoda8kardamoda5 kardamoda6 kardamoda7 kardamoda93. Uzun Atkılar ve Eldiven

Boyunluk ve atkılar kışın kadar uzun veya bol olursa olsun şık olabiliyor. Zaten kışın lahana misali kat kat olduğumuzdan abartı boyutlardaki atkılar hiç sırıtmıyor; aksine sempatik durabiliyor. Üşüyen ellerimiz için ise bebe eldiveni benim favorim; ama tabi kullanışlı olmayışını saymazsak.:)

kardamoda10 kardamoda11 kardamoda124. Renkli Botlar

Yıl 2015 olmuş, moda sektörü ve teknoloji bu kadar ilerlemişken, kar görünce en tombul ve kalın (timberland,cat vb.) botunu ayağına çekip çıkmayı kabul etmiyoruz haliyle.Örneğin bir sürü renk seçeneği ile hunter vb markaların çizmeleri istediğiniz kombine uyum sağlıyor. Bunun yanında “Enseni serin ayağını sıcak tutacaksın.”, diyenler için ise Ugg botları tavsiye ederim. Hem içi yumuşacık hem de kürklü.

kardamoda13kardamoda14kardamoda16kardamoda1665. Dört mevsim gözlük

Kışın güneş gözlüğü takanları yadırgayanlar, azalarak yok olurken, güneş gözlüğünün önemi de anlaşılmaya başlandı. Sadece şıklık için değil karda esen rüzgardan,tipiden korunmak için de hem şık hem de akıllıca bir çözüm.

kardamoda17
kardamoda196. Kombin önerileri

Kar yağıyor diye renklere küsmeden veya dolaptaki en tombul montu alıp çıkmadan önce bu kombinlere bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle beyaz ve açık renk tonların kullanılması karda çok hoş bir görüntü sağlamış.

kardamoda20 kardamoda21 kardamoda22

Herkese iyi haftalar..Aman kendinize dikkat edin hasta olmayın kızlar.. Sıkı giyinin ;)


YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here