Anasayfa Yemek Kalorisi Az Olan Kilo Aldırmadan Doyuran Yiyecekler

Kalorisi Az Olan Kilo Aldırmadan Doyuran Yiyecekler

995
0
PAYLAŞ

Kalorisi yüksek olan gıdalar yüzünden başınız kilolarınız ile dertte ise kalorisi az olan gıdalar tamda size göre.

İşte Kalorisi az olan yiyecekler;

Kereviz sapı: Kalorisi az olan besinlerin başında gelmektedir. Diyet yapanların dışında her birey binlerce besin değerine sahip kereviz sapını tüketmelidir. Sağlıklı beslenmenin yolu bu besinlerden geçmektedir. Kreviz sapı, kas yapısını gevşetirken hızlı kan akışını ve kan basıncını düşürmeyi sağlıyor.

Yeşil çay: kilo verme konusunda büyük öneme sahip yeşilçay, kalorisi az olan besinlerin arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan antioksidonlar sayesinde kanser olma riskini de azaltıyor, yağ yakma özelliği sağlıyor.

Tere: yeşil bitkilerin içerisinde en fazla kalori yakmaya yarayan bu bitki, çeşitli vitaminleri sağlama konusunda da büyük öneme sahiptir. A, C ve K vitaminlerini barındıran tere, kanserle savaşma konusunda da büyük yere sahiptir.

Ispanak: Çeşitli yemeklerin ve böreklerin yapıldığı ıspanak bitkisi kalorisi az olan besinlerin arasında bulunmaktadır. Zengin vitamin değeri, az kalorili yapısı ve kas dokularının hızlı bir şekilde tamir edilmesine olanak sağlamaktadır.

Kivi: Kış aylarının farklı meyvesi içerisinde barındırdığı Lif, potasyum ve E vitamini ile C vitamini deposudur. Kabuğu ile birlikte tüketildiğinde maksimum fayda sağlanabilir.

Pazı: içerisinde 16 adet vitamin bulunan Pazı, kemikleri güçlendirirken, K vitamini bakımından zihin gelişimine de büyük katı sağlar.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here