Anasayfa Moda Makyaj Kalın Kaş Modası

Kalın Kaş Modası

3243
4
PAYLAŞ

Kaşlar… Yüzümüzün en dikkat çeken en önemli kısmı. Son zamanlarda da alınmayan, naturel, doğal kaş akımı başladı. Bende bu akıma kapılanlardanım :) Benim gibi seyrek kaşlara sahipseniz size birkaç öneri de bulunmak isterim. İlk önce bakım…

Tatlı badem yağı ve sarımsak bu işin üstadları. Ne sarımsak mı diyeceksiniz ama gerçekten yaptığı etki kokusunu unutturuyor. Bana inanın denedim ve onayladım :) bakımımızı yaptıktan sonra şekil vermeye ya da şeklini düzeltmeye,rengini belirginleştirmeye başlayabilirsiniz. Kaşınızın rengine uygun olan kaş kalemi ile kaşlarınıza istediğiniz şekli verin. Sonra ister kaş kalemi ile ister kaş paleti ile eğer bunlar yoksa kaş renginize uygun bir far ile de dolgun bir görünüm oluşturabilirsiniz. Örnekteki gibi;

image

Ama yok Ayşegül ben her zaman uğraşamam, zamanım yok derseniz de o zaman imdadınıza kaş kontürü veya kaş ekimi yetişiyor.Hemen hemen her ilde yaygın bir uygulama haline geldi. Eğer bu tip uygulamalar yaptıracaksanız çok iyi araştırma yaptırmanızı tavsiye ediyorum ben. Bu işi uzman ellerin yapması gerekiyor. Çünkü geri dönüşümü biraz stresli ve zor oluyor.

Peki bu kalın kaş akımını hızlandıran ünlülerimize bir göz atalım ne dersiniz :)

4 YORUM

  1. Ayşegülcüm yine çok faydalı bir yazı olmuş ellerine sağlık. Harikasın ♡
    Günümüzde Türk kadını daha bakımlı ve özverili evet ama yine de bir çok kadın makyajın sadece far, allık ve rujdan ibaret olduğunu düşünüyor maalesef.
    Yazını görünce hemen benim kullandığım ve çok memnun kaldığım bir ürünü paylaşmak istedim :) “Maybelline Master Shape”

    • Çok teşekkür ederim edacım :) evet kaşlar da artık makyajın bir parçası olmalı. Maybelline Master Shape kaş kalemini bende kullanıyorum. Yumuşak ve mumlu yapısı sayesinde çok rahat sürülüyor ;) Benim de tavsiye ettiğim favori ürünlerimden..

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here