Anasayfa Blog Kadını Kadın Yapan Stil: Pin Up

Kadını Kadın Yapan Stil: Pin Up

1529
2
PAYLAŞ

?????????????un-wallpaper-di-katy-perry-in-stile-pin-up-anni-30-40-125388Pin up!

150 yıllık bir geçmişe sahip bu tarz; kadının cazibesini,seksiliğini ve güzelliğini öne çıkarmayı formule eden poster, fotograf ve afişlerden doğmuştur. Türkçede de zaten iğnelemek ve raptiyelemek anlamına gelen pin up; poster, afiş ve fotoğraflarda dönemin aktrisleri başta olmak üzere ünlülere yer verilmesinden sonra modada bir tarz olarak yerini almış oldu diyebiliriz. Marilyn Monroe, Greta Garbo, Rita Hayworth, Ava Gardner, Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Sophia Loren, ve Elizabeth Taylor, bu tarzın dünya çapında bilinen isimlerindendir. 1940 ve 1960 modasının en önde gelen tarzı olarak bilinir ki efsane yıldız Marilyn Monroe nun bu dönemde yaşamış olmasının etkili olduğunu düşünüyorum.. 

FU_Pin-Up3-sized2Gelelim pin up tarzının oluşturulmasına… Tepeden tırnağa bakımlı ve femine olmak vazgeçilmezinizse eğer; zorlanmazsınız. Ama yine de basit olmadığı gibi meşakatlidir bu stili uygulamak. Sıralayacak olursak:

_ SAÇLAR : Özenli bukleli saçlar. Daha çok görsellerini paylaşmak istiyorum, çünkü maşa ve tel toka yardımıyla doğaçlama bir çok farklı model çıkartabilirsiniz. İsterseniz bandana da kullanabilirsiniz. Tabiki bandana dönemin en önemli saç aksesuarıydı. Günümüz modern tarzına en basit maşa yaparak, extra bir şekil vermeye gerek kalmaksızın bu tarz için yeterli özeni göstermiş olursunuz.039025

_ MAKYAJ : Şimdilerde de moda olan kedi makyajı olarak tabir edilen eye liner çekmek,olmazsa olmaz ayrıntısıdır. Dudaklar ise kesinlikle kırmızı tonları rujlarla vurgulanır.9b4dd96c233f5f4e933a0eea0a544879036

_ DEKOLTE : Göğüs ve bacak dekoltesi bu tarzda en dikkat çekici olan noktalardır.

_ KORSAJ : Gerek bustiyer, crop top ve korselerle vücudun üst kısmının tüm hatlarını ortaya çıkartırken, sevimli ve seksi görünüm sağlanılabilir.

Katy-Perry-fashion-style-dress-outfit_ İNCE BEL : Özellikle belde oturan giysiler; kadın vücudunu çekici kılan ince bel bu tarzda en çok vurgu yapılan noktalardandır. Yüksek bel şort,etek kullanımı, belden oturan elbiselerin kemer kullanımıyla desteklenmesi belin inceliğine odaklanmayı sağlar. Bel inceliğinize dikkat etmeniz tavsiye edilir.
026


pin_up_50_s_908732690_north_619x374_ ÇORAP : Bacak dekoltesinin önemli olduğunu söylemiştim, özellikle yazın ten görünümüyle çorap kullanmasakta yazlık yüksek topuklu ayakkabılarımızın içine giyeceiğimiz soket çoraplar bu tarza uygun olup sevimli bir görüntü oluşur. Tabiki çorap giyilme durumunda süper ince jartiyer çorabı ve ya file çorap bacak dekoltesine seksi bir görünüm kazandırır.

vanity-fair-pin-up-2
fashion-knee-socks-legs-pin-up-vintage-Favim.com-423082
spc_heels-socks_ ROCKABİLLY : 1950 lerin populer müziği olan Rock’n Roll un erken dönemde adı olan rockabilly, pin up tarzının bazı modellerine ismini vermiştir. Özellikle puantiyeli ve çiçek desenli, rengarenk, üst kısmı boyundan bağlı ya da askılı, göğüs dekolteli belden oturan alt tarafı genis ve genelde uzun inen elbiselere bu ad verilirdi ki bu elbiseler rockn roll dansının elbiseleri olarak tarihe geçmiştir. Ayrıca etek boyu kısa ve kloş olan modeldeki elbiselere, kısa ekoseli gömleklerin göğüs altından bağlandığı, altına yüksek bel dar pantolon,şort kombinine rockabilly denirdi. Pin up tarzının en bilinen kombin halidir.044027041054

_ AYAKKABI : Sonuna kadar ve herdaim topuklu ayakkabı; önü açık/kapalı, sivri/yuvarlak burun, ince/dolgu topuk hiç farketmez giyeceğiniz kombine göre size kalmış.

_ ELDİVEN  : Deri, dantel, tül ya da saten eldivenler tamamlayıcı aksesuarlarındandır.059o_PAE31117

Renkli, femine, çekici, seksi ve sevimli görüntünün birarada olduğu bu tarz iddialı ve cesur kadının tarzıdır kısaca.. İlginizi çekeceğini düşünerek tekrar görüşmek üzere diyorum :)luckystrikes

Sevgiler.

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here