Anasayfa Moda Jean Şortları Kuşanma Vaktidir! Festivale Gidiyoruz :)

Jean Şortları Kuşanma Vaktidir! Festivale Gidiyoruz :)

1299
0
PAYLAŞ

Herkese Merhaba,

Nedendir bilinmez havalar ısınmaya başladığında, bahar/yaz ayları geldiğinde daha çok seyahat etmek isteriz.

Aylar öncesinden planlar yapar, isteklerimize cevap verecek tatil rotaları araştırır dururuz, özellikle yurtdışı seyahati yapılacaksa “festival” kapsamında bir tatil olmasına daha bir özen gösteririz =)

Festivaller taşıdıkları ruh, sahip oldukları atmosfer sayesinde bulunduğumuz şehir/ülke içerisinde gerçekleşse bile bizlere çok uzaklarda tatilde olduğumuz hissini yaşatır.
Bir çok alanda festival etkinliği düzenlenebilir ancak ben özellikle Avrupa ve Amerika’daki “müzik ve dans” festivallerinden, elbette festivallere katılırken nasıl kombinler yapabiliriz bundan bahsetmek istiyorum.

Festival stili dendiğinde ilk akla gelen rahatlıktır. Benim için rahatlığın başrolünde jean şortlar ilk sırayı alır ve festival stilinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

jean-şort-1

jean-şort-3

jean-şort-2

Özellikle son zamanlarda tekrar trend olan jean selopetleri hoş bir festival stili yaratmanız için öneririm.

selopet-1

Benim en sevdiğim görüntülerden biri ise jean şort ve deri ceket kombini ! Bahar aylarında gerçekleşen festivallerde hava henüz tam ısınmadığından deri ceket tercih edilebilir. Fotoğraftaki gibi diz üstü çoraplar ya da uzun çizmelerle de bu kombini tamamlayabiliriz.

jean-şort-4

Öne çıkan ve benim de severek kullandığım diğer bir parça ise basic ancak mottosu olan tişörtlerdir. Bana göre mottolu basic tişörtleriniz ne kadar eski ve soluk görünüme sahipse okadar festival ruhuna hitap edecektir.

motto-tshirt-1

motto-tshirt-2

Çok amaçlı “thin oversized cardigan” denilen ince özellikle etek ucu püsküllü penye yada tül hırkalar, şort-tişört kombini ile tercih edilebilir, ayrıca yine bu hırkaları mini elbiseler ve tayt-kısa üstler ile tercih edebilirsiniz. Altına spor ayakkabıdan ziyade kısa bilek hizasındaki bot ya da diz hizasındaki çizmeleri tercih etmenizi öneririm.

thin-oversized-cardigan-4

thin-oversized-cardigan-3

thin-oversized-cardigan-1

Bayanlar sıra geldi saçlara ! Saçlarımız da festival süresince rahatlıktan nasibini alır =) Bana göre tercih edeceğiniz saç stili mutlaka fazla özen gösterilmeden doğal haliyle kalmalı. Şapka, saç bandı, bandana, tüylü taç gibi aksesuarlarları tercih ederseniz festival ruhuna hitap etmiş olursunuz. Kısacası biraz bohem bir hava yakalamak gerekiyor. Saçları yarım toplayacak şekilde örmek ya da örgü taç yapmak da başka bir alternatif olabilir.

3082446cd6d0ed3b6c3b5d667593570a

saç-stili-1

Saçlarınızı sadece festival boyunca farklı renklerde kullanmak isteyebilirsiniz ve bu bence çok eğlenceli olacaktır =) (mor,pembe vb..)

renkli-saçlar-1

blonde-purple-1

Tabi festival sonrasında bu renklerin saçlarımızdan gitmesi gerektiğinde hepimizin bildiği gibi yıkanınca çıkan saç spreyleri kullanılabilir. Sprey yerine benim önerim 2 yıkama sonrasında çıkan “Loreal Hair Chalk” geçici saç boyası ;)

renkli-saç-boyası-1

Tabiki son olarak festivallerin olmazsa olmazı güneş gözlükleri !
Ancak güneş gözlüklerinde kemik olanları değil metal çerçeve olanları seçmeniz festival havasına daha çok uyacaktır. Yuvarlak, aviator ya da clubmaster tercih edilebilir.

festival-sunnies-1

festival-sunnies-2

Stil önerilerim bunlar, peki festival önerilerim neler?!

Coachella 10-12 17-19 Nisan 2015

Indio, California ‘da düzenlenen Coachella Amerika’nın en ünlü müzik festivalidir.
Dünyaca ünlü grupları ağırlayan festival yoğun ilgi ve istek üzerine 2015’te iki haftasonu olacak şekilde düzenlenecek. Biletler 375 Dolar.

Glatsonbury, 24-28 Haziran 2015

İngiletere’nin Somerset şehrinde düzenlenen bu müzik festivali, festival dünyasının zirvesi olarak görülmekte. Hep rastladığımız çamur içinde konser dinleyen insan görüntüleri genel olarak bu festivale aittir :) Bilet fiyatı 170 Pound.

Roskilde, 27 Haziran-4 Temmuz 2015

Danimarka’nın güneyinde Roskilde’de yapılan bu festival 70’li yıllardan beri yapılan en köklü festivallerden birisidir. Festivalin en büyük rahatlığı diğerlerine göre şehir merkezine daha yakın olması. Yani isterseniz kamp alanında kalmak zorunda değilsiniz. Full festival bileti 300 Dolar.

Benicassim, 16-19 Temmuz 2015

Barcelona-Valencia arasında Akdeniz kıyısında yapılan bu festival deniz,kum, güneş ve müzik birleşiminden dolayı olsa gerek bir başka favori. Festivalin en büyük artısı tüm tatil nimetlerini birarada sunması. Biletler 130 Euro.

Sziget Festivali, 10-17 Ağustos 2015

Avrupa’nın en ünlü festivallerinden biridir. Festivalin en büyük artısı 1000’den fazla sergilenen performansları ve saymakla bitmeyecek aktiviteleri. Festival için 5 günlük bilet 199, 7 günlük bilet 299 Euro.

Festivale gideceklere, gitmeyi düşünenlere şimdiden iyi eğlenceler :)

festival-festival

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here