Anasayfa Moda Makyaj Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

952
1
PAYLAŞ

wet1

Geçtiğimiz yaza damgasını vuran ıslak makyaj, bu yıl da kullanılıyor. Fondötenin ciltte yarattığı kabuksu etkiyi hiçbir bayanın sevdiğini sanmıyorum. Özellikle yaz aylarında havanın yarattığı sıcak etkiyle, zaten yüzümüzdeki makyaj akıp gidiyor. Bu problemi, ıslak makyaj nerdeyse tamamen ortadan kaldırmış  görünüyor. Cildin nefes almasını sağladığı için, sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engeller.

Islak makyaj için gerekli malzemeler:

Sıvı aydınlatıcı, açık ve koyu renk olmak üzere iki renk allık(Şeftali tonlarında olması daha iyi sonuç verir.) Işıltılı farlar, renkli nemlendirici, dudak parlatıcısı…

Uygulamasına gelince:

Öncelikle cildin çok iyi temizlenmiş olması gerekir. Fondöten mat bir görünüm vereceği için kullanmıyoruz. Sıvı aydınlatıcıyı göz kapaklarımıza, burun kemiklerimize, elmacık kemiklerinin üstüne, çene ve dudak üstüne iyice yediriyoruz. Sonra renkli nemlendiriciyi hafifçe cildimize yayalım. Yanaklarımıza alta koyu renk, üste açık renk olacak şekilde allık sürelim. Göz kapaklarımıza aydınlatıcının üstüne ışıltılı far sürüyoruz. Göz pınarlarımıza parmağımızın ucuyla beyaz far uygulayabiliriz. Kalın eye-liner kullanmıyoruz, bunun yerine kirpik diplerine eye-liner uygulanırsa daha doğal bir görünüm elde ediliyor. Dudaklar için şeftali tonlarında ruj ve üstüne parlatıcı sürüyoruz.

Ve işte sonuçlar:)

wet2wet3wet4wet6wet7

1 YORUM

  1. Çok hoş bir makyaj, ben de bunu tercih ediyorum zaman zaman. Sizin önerilerinizle çok daha güzel olacak teşekkürler :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here