Anasayfa Moda Saçlar İnatçı Saçlarda Beachwave Etkisi

İnatçı Saçlarda Beachwave Etkisi

918
0
PAYLAŞ

Yaz Bitti Ama Beachwave Esintisi Şimdi Ofiste adlı yazımda beachwave’in ne olduğundan azda olsa bahsetmiş nasıl yapabileceğinize değinmiştim. Fakat bir konuyu es geçmiş idim. O da daha inatçı saçlara sahip olanların saçlarında aynı görüntüyü elde etmek idi.

İnternet üzerinde şöyle bir karışım dolaşmakta.Denemek isteyenler buyursunlar.

Deniz tuzu, hindistan ceviz yağı, jel ve boş bir şişeye ihtiyacınız var.Şişeye bunları koyun ve sıcak su üzerine koyup karıştırın.Beachwaves dalgalarını elde edeceğiniz karışım hazır.

Fakat ben bu yazının devamında yıpranmış, mat görünümlü saçlardan, bu saç yıkanmasından ve bakımından biraz bahsetmek istiyorum.Çünkü yukarıdaki kadar basit bir işlem tüm saçları sakinleştirseydi hiç kimse inatçı ve kötü görünümlü saçlarından şikayet etmezdi.

Öncelikle saç tipinize uygun şampuan seçmek elbetteki bu konuda en önemli husus.Bu konuda ben size Urban Naturals serisini önermeden geçemeyeceğim.

Kahverengi seri yıpranmış saçlar için oluşturulmuş içeriğinde argan yağı barındıran bir seri.

Şampuanından iki nohut tanesi büyüklüğünde saçınıza uygulamanız yeterli olacaktır.Saçın temizlenmesi için aşırı köpüklenmesi ve şampuana bulanmış bir halde sertçe yıkanması gerekmez.Az şampuanla saçınız daha sağlıklı görünür, mat ve yıpranmış saçlara tavsiyemdir.Saç kremi kullanmak inatçı saçı rahatlatır.Saçınıza her
yıkamadan sonra sadece uçlarına iki nohut büyüklüğünde saç bakım kremini uygulayın.

İsteyenler için haftada bir veyahut iki haftada bir saçına saç kreminden sonra uygulayıp bekletebileceği ve durulanması gereken birde saç maskesi mevcut.İsteyenler onuda temin edebilirler.

Gelelim esas olaya…

Ne yağ ne tonik.İhtiyacınız olan saç serumu yazan şişe.

Saçlarınızın suyunu bir havlu yardımı ile alın.

Banyo sonrası havlu ile iyice kuruttuğunuz saçınızı tarayın ve ‘ortalarından uçlarına doğru’ saç serumunu uygulayın.Saç serumu durulama gerektirmez.

Yaklaşık üç pompa yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum.Tekrar değiniyorum ki saçları mat,gür, kuru ve yıpranmış olanlara tavsiyem bu.Yağlı saçlı olanlar bu dediğimi uyguladıklarında çok daha yağlı bir görünüm elde edebilirler aman dikkat.☺

Bundan sonra saçlarınızı saçınızın gürlüğüne göre ayırarak çubuk bigudiler ile bigudileyin.4’e ayırıp bigudilemeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Tülbent benzeri yumuşak pamuklu bir bez ile bigudilediğiniz saçlarınızı sıkıca sarın.Bunun sebebi saç kururken hava alması gerek ve havlu gibi kalın kumaşlar saçın hava almasını engelleyecektir.Temiz bir tülbent bu işte en kullanışlı yol olabilir.

Saçınızı sarın ve kendiliğinden kurumaya bırakın derim.Eğer bir rahatsızlığınız var veyahut acil dışarı çıkmanız gerekiyorsa tülbent üzerinden saçınızı kurutun.Fön makinesi rüzgarı saça doğrudan ilettiğinde saç kurur ve rengini kaybeder.Tülbent üzerinden kuruttuğunuzda ise saç nemini tamamen bırakmaz.Bu şekilde saçınızı iyice kurutun.Kuruduğundan emin olduğunuzda tülbenti açın.Bigudileri çıkartın.

Parlak ve dalgalı saçların sahibi olun.İri dalgaları eliniz yardımı ile ayırın.

Başınızı önünüze attırıp saç spreyi uygulayın.Saç köpüğü ile karıştırmayın aman dikkat benim seçimim taft yeşil saç spreyi hem güçlü hem harika kokusu var.Yazımda geçen tüm ürünleri Watsons mağzalarından temin edebilirsiniz.

Sonuç:

Maşasız doğal dalgalarınızın keyfini sürün.

Umarım azda olsa bir farklılık yaratabilmişimdir.

Güzel kalın.

Sevigiyle kalın. ❤

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here