Anasayfa Anne & Çocuk Her Yaşa Göre Etkinlik Önerileri – 1

Her Yaşa Göre Etkinlik Önerileri – 1

404
0
PAYLAŞ

Açıkçası bu yazı sadece annelerin değil benim gibi henüz anne olmamış ama el işi yapmayı seven bir şeyler ile uğraşmaktan, yaratmaktan hoşlanan bir çok kişinin de ilgisini çekecek diye düşünüyorum :) Önerilerimde sadece çocukları değil yetişkinleri ve ya benim gibi gençleri de düşündüm.

Mesela bu parmak kuklalar çocuklar için. Resmi kaydedip yazdırarak kuklaları kullanabilirsiniz.

her yaşa göre etkinlik22

Psikolog değilim fakat çocuğunuzun yılanlar ile ilgili bir problemi varsa bunu yenmesine ve onları daha sevimli olarak düşünmesine yardımcı olabilecek bir parmak kuklası olduklarını düşünüyorum. Tabii onları daha sevimli yapmak elinizde :) mesela dişi ve kirpikli bir yılan hatta ruju varmış gibi boyarsanız daha sevimli olacağına inanıyorum :) yapımı çok kolay aslında elips şeklinde çizilen baş kısmından devam eden vücudunu istediğiniz kıvrımlı halde çizdikten sonra başın kenarlarına kesik atıp üst üste getirip yapıştırabilirsiniz. Parmakların geçmesi için de kağıtla küçük bir halka yapıp gövdesinin altına yapıştırmanız yeterli. Gerisi hayal gücünüze kalmış :)

her yaşa göre etkinlik21

Ve yine çocuklar için eğlenceli olacak bir etkinlik :Tişört yapımı

her yaşa göre etkinlik19

Çocuklar için verdiğim örneklerden sonra şimdi de gençlere geçelim. Toms’lar geçtiğimiz yıl bayağı modaydı. Bu yıl ise Toms’larınızı bambaşka bir ayakkabıya dönüştürmek isterseniz aşağıdaki örnek mutlaka işinize yarayacaktır :)

her yaşa göre etkinlik20

Ve bir başka yenileme daha… Sadece gençler değil yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir ayakkabı tasarımı bence :)her yaşa göre etkinlik18

Daha önceki yazılarımdan kavanoz ile yapılabilecek kendin yap önerilerinde bahsetmiştim bu çalışmadan. Romantik bir ortam yaratmayı düşünen hanımlar! Bence bu mumluklar ortamı bayağı romantik yapacak :)

her yaşa göre etkinlik15 Şimdi her yaşa uygun olduğunu düşündüğüm bir öneri çünkü kitap okumanın yaşı yoktur… Çocuğunuzun veya kendinizin hatta evcil hayvanınızın bile resmi ile bunu yapabilirsiniz.. uygun bir pozisyonda çekilen resmi bastırdıktan sonra etrafından kesip pvc kaplatabilirsiniz. Yada kesme işlemini pvc kaplattıktan sonra da yapabilirsiniz.

her yaşa göre etkinlik11

Şimdi de ihtiyaçlar doğrultusunda yapılabilecek önerilere gelelim. Bayanlar olarak çok fazla takımız olduğu için bunları koyabilecek yerlere de ihtiyaç duyuyoruz. Yapımı çok basit olan, kolye ve bilekliklerinizi asabileceğiniz bir örnek.

her yaşa göre etkinlik10Günlük hayatta çoğu zaman anahtarlarımızı karıştırabiliyoruz ve onları ayırmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bu problemi çözebilecek hazır takılan şeyler var tabii ama bunlar çıkabiliyor bu yüzden işte size kökten bir çözüm :)

Not : Mod Podge markalı yapıştırıcı yerine beyaz tutkal da kullanabilirsiniz. Yada aynı işlemi pul kullanmadan sadece renkli oje ile de yapabilirsiniz!

her yaşa göre etkinlik

Suluboya ile boyanmış bir kupa isterseniz yapmanız çok basit! Aslında küçük bir hile yapıyoruz sulu boya ile boyayamayacağımız için bir kap suya oje damlatıp hafif dağıtıyoruz bir çubuk ve kürdan yardımıyla. Sonra da bardağımızı bu şeklin üzerine batırıyoruz ve tadaam işte böyle oluyor :) Bence hediye vermek için çok hoş bir çalışma :)

her yaşa göre etkinlik2 Son olarak annelere küçük bir çalışma daha.. Aşağıdaki resimde bir çocuğun rutin olarak yapması gereken günlük işlerin resimleri ve yazılı halleri var. Giyin, Oyuncakları topla, Yatağını topla gibi şeyler. Siyah bantlar aslında mıknatıs. İşlem yapıldığı zaman mıknatıslar birbirine gelecek şekilde kartlar katlanıyor ve arka tarafında olmuş, tamam ve ya yapıldı yazısı çıkıyor. Bu oyun gibi etkinliğin çocuğunuza sorumlulukları öğretmesi için faydalı olacağını düşünüyorum. Yaratıcılığınız ile bunu daha da geliştirmek size kalmış :)

her yaşa göre etkinlik23

Musmutlu günler dilerim :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here