Anasayfa Moda Kendin Yap Her Yaşa Göre Etkinlik – 2

Her Yaşa Göre Etkinlik – 2

475
0
PAYLAŞ

Önceki yazımda 7’den 70’e bir çok etkinlik-kendin yap önerilerinde bulunmuştum. Bu yazımda da aynı şekilde hem günlük hayatta gerekli olabilecek öneriler hem de eşyalarınızı veya evinizi yeniden yaratmanıza, çocuğunuz ile eğlenmenize yardımcı olacak öneriler sunuyorum.

Evinizde dekorasyon anlamında hoş bir etki yaratacağına inandığım güzel bir örnek. Akrilik boyaların boyamanız için uygun olduklarını düşünüyorum. Hatta daha sonra bu tüyleri kullanarak rüya tutucu da yapabilirsiniz.

 

her yaşa göre etkinlik14

Not: Rüyaya tutucu ( Dreamcatcher) eski bir Kızılderili inanışıdır. Kabuslara engel olduğuna inanılan bu muska daha çok yatağın başına asılır. Günümüzde dekor amaçlı kullanılan bu eski muskalar bir zamanlar dövme olarak Kızılderililerin vücutlarında dahi yer alırdı.

tumblr_static_cexlnsp1s5k40gc8owsc8ogok

Bu örnek aslında çocuklarla da yapılabilecek bir örnek. Onların küçük kalmış kullanılamayan pastel boyalarını bu şekilde fırına vererek yeni rengarenk boyalar yapabilirsiniz. Hatta daha sonra çocuğunuz bu rengarenk boyaları da kullanabilir yani sadece dekorasyon nesneni olmak zorunda değil :)

her yaşa göre etkinlik12

Çocuklara eğlenceli bir boyama çalışması örneği..

her yaşa göre etkinlik13Kitap okumanın yaşı olmadığını önceki yazımda belirtmiştim. Ama şimdiki kitap ayıracı örneklerim daha çok çocuklara yönelik. Resmi kaydedip yazdırarak sizde çocuğunuzun kitap okuma hevesini arttırabilirsiniz.

her yaşa göre etkinlik9

Bu örnek biraz daha hayalperest çocuklara hatta belkide yetişkinlere göre sanırım.. :)

her yaşa göre etkinlik5

Genç kızların çok beğeneceği bir bileklik yapımını paylaşıyorum. Vernik ile yapabileceğiniz bu bileklikler bence çok güzel :)

her yaşa göre etkinlik16Çocukları düşündüm de bayanları gençleri düşünmedim değil tabi. Çantaya hatta tişörtünüze de yapabileceğiniz bu tasarımı seveceğinize inanıyorum.

her yaşa göre etkinlik4

Bu tişört yenileme etkinliğinin de hem çocuklarınız için hemde gençler ve bayanlar için de yapılabileceğini düşünüyorum.  Malzemelerde noktalı kısım için ince pamuk kumaş kullanmış. Boyama için de tekstil kalemleri. ( CD kalemi-asetat kalemi veya Sharpie marka tekstil kalemleri kullanabilirsiniz.)

Not: Sharpie marka tekstil kalemini D&R mağazalarında bulabilirsiniz.

her yaşa göre etkinlik17

Ev dekorasyonu için bir örnek daha. Pendulum Painting yani sarkaçla boyama diye çevirebileceğimiz bu tekniği kullanarak yaptığınız resimleri evinizde dekorasyon için kullanabilirsiniz. Hatta çalışmayı çocuklarınızla bile yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Tek yapmanız gereken pet şişenin kapağını delmek ve arka kısmını keserek tripod gibi üç bacaklı bir mekanizmaya asmak. İçine istediğiniz renkte boya koyduktan sonra şişeyi sallayın ve bırakın sanat kendini yaratsın ! :)

her yaşa göre etkinlik1

Gençler küçüklüğünüzden kalan oyuncaklarınızı odanızı süslemek için kullanabilirsiniz! Bu örneği kendim de yapıp odama astım. aşamaları sizinle paylaşıyorum.

her yaşa göre etkinlik8

PAYLAŞ
Önceki yazıÇatlayan Dudaklar Varmış !!!
Sonraki yazıSar, Sarmala, Isıt Beni “El İşi Battaniye”
Burcu Berber
İstanbul Bilgi Üniversitesi 2. Sınıf mimarlık öğrencisiyim. 1995 İstanbul doğumluyum ve ev dekorasyonundan tırnak tasarımına kadar Tasarım sözcüğünü kapsayan her işi çok seviyorum.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here