Anasayfa Moda Kombinler Her Mevsimin Trend Parçası: Trençkot

Her Mevsimin Trend Parçası: Trençkot

634
0
PAYLAŞ

Merhabalar bugün hemen hemen herkesin dolabında olan ve bence olması da gereken bir ürün olan trençkotlardan bahsedelim. En temel tanımla başlarsak su geçirmez pardösüdür.

Ama onu bu denli popüler hale getiren tanım ile devam edersek; yıllar yıllar önce bir savaş idaresi tarafından memur kıyafeti yaptırılmak üzere görevlendirilen ve ortaya TRENCH COAT adlı ceketleri çıkaran Thomas BURBERRY’nin bu ürünü savaşta kullanılıp ardından İngiltere de bir popüler haline gelmiştir.

Ve o günden bugüne de çeşitli model ve formlarıyla popülaritesi devam ediyor. Trençkot ile artık özdeşleşmiş olan marka -o kadar lafın üstüne tabii ki – Burberry’dir.

burberry_klasik

Her mevsim kullanıldığından ötürü artık vazgeçilmezler arasına da giren bir parça olmuştur. Başka tasarımcıların ve markaların da gözdesi haline gelmiş bir parçadır. Ve tabii ki unisex bir parça olması da onu vazgeçilmez yapmıştır.

En basit bir kıyafetin üstüne bile giyildiğinde sizleri tarz sahibi gösterecek nadir üründür bence Trençkot -ki artık gece elbisesinin üstüne de trençkot alınıyor, spor bir kombinin üstüne de trençkot alınabiliyor. Tabii trençkotun formu da ona göre değişiklik gösterebilir. Çok renkli desenli trençkotlar kullanıldığı gibi çok sade ve artık klasikleşmiş modellerde ki trençkotlar da rahat bir şekilde kullanılıyor artık.

erkek_trençkotü

Peki nasıl kullanmalıyız? Benim fikrimi soracak olursanız; tabi ki gideceğimiz yere ve kombine göre değişiklik gösterecektir ama eğer trençkotunuz çok desenli, dantelli ve hatta taşlı- zımbalı bir model ise diğer parçaları sade tutmak ta yarar olacaktır. Tam tersi bir kombinde ise trençkotumuzu sade tutmalıyız diye düşünüyorum. Ve yine spor ve gece kombini yaptığımızda trençkotun kesinlikle en klasik model olması tercih edilmelidir. Böylece daha stil sahibi görüneceğinizden emin olabilirsiniz.Görseller üzerinden devam edersek;

Trençkotu kuşkusuz en iyi kullanan ikon kesinlikle Mira DUMA'dır.
Trençkotu kuşkusuz en iyi kullanan ikon kesinlikle Mira DUMA’dır.
Bu arada kemer detayını unutmayalım..Trençkota ayriyetten takılmış bir kemer de hala moda olan bir trend denemekten zarar çıkmaz..
Bu arada kemer detayını unutmayalım..Trençkota ayriyetten takılmış bir kemer de hala moda olan bir trend denemekten zarar çıkmaz..
Ve benim en beğendiğim modeller yine Mira Duma'da :(
Ve benim en beğendiğim modeller yine Mira Duma’da :(

mira_duma_treçkot

Tabiki görsellerin çoğu Burberry'nin modelleri ama napalım en güzelleri de onlarda..
Tabiki görsellerin çoğu Burberry’nin modelleri ama napalım en güzelleri de onlarda..

dantelli_burberry

burrberry_gri_şlemeBurberyy modelleri tabi birazcık ulaşılmaz olabilir birazcık:) Ama telaşa gerek yok Burberyy modelleri kadar güzel olan markalar da var şükür ki biraz teselli oluyoruz. İpekyol bunların başında geliyor bence tarz olarak benzer ve güzel ürünleri olan yine ZARA, ROMAN,MACHKA,NETWORK,PARK BRAVO,MANGO diye devam ediyor.Bence göz atmakta yarar var…

 

PAYLAŞ
Önceki yazıHediye Paketlemek
Sonraki yazıYeni Trend: Saç Dövmesi
Esra Kartal
Hayata her zaman umut dolu bakmaya çalışan, farklı ve güzel olan herşeyle yakından ilgili, anaokulu öğretmeni ve aynı zamanda öğrencisi bir ben :) Hayattaki mottom: Bollywood'dan bir replik; All iz well..

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here