Anasayfa Gezi Haydi Kampa!

Haydi Kampa!

633
4
PAYLAŞ

Kış gelmeden son bir gezi yapmak istiyorsanız kamp bunun için en iyisi! Hele de doğa ile baş başa kalmayı sevenlerdenseniz. Hatta bu küçük kaçamağı ailenizle eğlenceli bir hafta sonuna veya romantik bir doğa kaçamağına da dönüştürebilirsiniz :)

Elbette tüm bunlar için hazırlıklı olmak gerekir. Kalabalık bir aile de olabilirsiniz tek başına özgürce doğayı gezmek de isteyebilirsiniz tabii kurt ayı vs. korkunuz yoksa! :D

Bu durumda önemli adımlar nelerin yanımıza alınması gerektiği ve bu eşyaların taşımadaki yerleşim düzeni diyebiliriz. Yerleşim düzeni demek biraz ilginç gelebilir aslında ama eminim ki bavula sığmadı diye bir çok eşyanızı geride bırakmak zorunda kaldığınız olmuştur. Bu yüzden önem verilmesi gereken bir konu.

Öyle ise alınabilecek çeşitli eşyalar listesi ile başlayalım!!Haydi Kampa! Bir çok aktiviteye olanak veren eşyaları da burada görüyoruz. Ama gelelim günümüz teknolojisinde en önemli ve unutulmaması gereken eşyalara ( Tabi bir anlığına her şeyi geride bırakıp nefes almak için kamp yapmaya gitmiyorsanız) ;

Haydi Kampa!1Selpak çok mühim sakın unutmayın! :)

Şimdi gelelim eşya düzenine.. Bunun için size bir kaç örnek göstereceğim.Haydi Kampa!2Haydi Kampa!25
Haydi Kampa!3Gördüğünüz gibi kutular vb. ile gayet güzel bir şekilde bir çok eşyayı yerleştirebiliyoruz.

Şimdi de sıra kampınızın ne tür olacağına geldiii. En sevdiğim bölüm! :)

Birkaç günlük kaçamak için geçici çadırları kullanabilirsiniz bu çadırlar arabanızla bağlantılı da olabilir. Mesela ;Haydi Kampa!22Haydi Kampa!6 Haydi Kampa!4 Haydi Kampa!5Ya da hoş güzel bir tasarım çadır da olabilir özellikle eşinizle olan romantik kaçamaklar için :)
Haydi Kampa!7Çok hoş ve kendinizi doğanın tam ortasında hissettirecek bir çadır tasarımı Haydi Kampa!21 Yadaaa diyorsanız ki ben uzun bir tatile çıkıyorum ve diyar diyar gezeceğim o zaman size harika karavan önerilerim olacak :) Aslında tam olarak karavan da değil bunlar Teardrop olarak geçiyor bu küçük karavancıklar. Tabiki de gerçek anlamda göz yaşı demek değil :) sanırım şekilleri yüzünden böyle bir isim almışlar bu durumda da düzgün bir çeviri yapamıyorum, bu yüzden herhangi bir Türkçe karşılığını bulamadım. Ama karavancık çok uydu sanki :) Bu çizimlere ve adımlara bakarak kendi karavancığınızı da tasarlayabilirsiniz! Haydi Kampa!14 Haydi Kampa!28Haydi Kampa!8 Haydi Kampa!13 Haydi Kampa!16 Haydi Kampa!11 Haydi Kampa!10 Haydi Kampa!9 Haydi Kampa!12 Haydi Kampa!15Ve lüks örnekler :)Haydi Kampa!19 Haydi Kampa!20 Haydi Kampa!18 Haydi Kampa!17Haa unutmadan düğüm atmayı bilmek çok önem kazanır kamplarda ve küçük bir kaç ip ucu..Bu yüzden şunları da bilmelisinizHaydi Kampa!23 Haydi Kampa!27 Son olarak sakın ateşte kızarmış marşmellov yemeden kamp yaptım demeyin! :)Haydi Kampa!26

PAYLAŞ
Önceki yazıSezonun En Sıcak Trendi: Triko Elbiseler
Sonraki yazıSezonun Parçası: Bordo
Burcu Berber
İstanbul Bilgi Üniversitesi 2. Sınıf mimarlık öğrencisiyim. 1995 İstanbul doğumluyum ve ev dekorasyonundan tırnak tasarımına kadar Tasarım sözcüğünü kapsayan her işi çok seviyorum.

4 YORUM

  1. Bence şu haftada gidilebilir ama kısa dönemlik tabi bir iki günlüğüne , öğrencilik hayatım dolayısı ile hafta içi Kilyos taraflarında bulundum ve kamp yapmak için çok hoş bir hava vardı :)

    • Kilyos miss… Ama gece genelde soğuk oluyor; gündüz çok güzel de, kampta gece uyuması sıkıntı. Yazınız güzel, fotograflar sahane. Kolay gelsin.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here