Anasayfa Blog Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Öneri

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Öneri

220
0
PAYLAŞ

1- Kendinizle başbaşa kalın

458684-3-4-df90e

Aslında çoğumuzun yapmaktan çekindiği bir şey değil mi ? Kendimize zaman tanımalıyız. Bu hem kendimizi yakından tanımamıza hemde moralimizi yükseltir… Hele ki yalnızlıktan korkuyorsak yavaş yavaş önce bir kitapla ya da sakin bir müzikle başlayabiliriz. Derken bütün negatifliği içimizden attığımızı hissetmeye başlarız ki artık kendimizden korkmayan,tanıyan bireyler olabiliriz…

2- Teşekkür notu bırakın

images

En son ne zaman sevdiklerinize yanınızda oldukları için teşekkür ettiniz? “Zaten benim onları ne kadar sevdiğimi biliyorlar” diye düşünmeyin. Herkesin sevildiğini bilmeye ve takdir edilmeye ihtiyacı vardır. Bunun için size çok büyük bir iyilik yapmaları gerekmiyor. Küçük büyük yaptıkları her şey için, ister not bırakın, ister mesaj atın ama mutlaka onlara teşekkür edin.

3- Eski fotoğraflara bakın

Eski fotoğraflara bakmak, size güzel anılarınızı hatırlatacak ve güne daha istekli devam etmenizi sağlayacak.

4- Güzel hayaller kurun

Canınız sıkıldığında iyi şeyler hayal edin. Doktorlar kronik hastalıklarda bile hastalara bunu tavsiye ediyorlar. Onlara yardımcı oluyorsa, size hayli hayli olur. Kafanız iyi şeyler hayal edemeyecek kadar dağınıksa, bir deniz kenarına ya da sevdiğiniz bir yere gidin. Bu ortamlarda daha başarılı olursunuz.images (1)

5- Dua edin

Dini inanışınız ne olursa olsun, kendinizi kötü hissettiğinizde sizden daha güçlü bir varlığa, duyguya ya da inanca sığının. Bu sizin yalnız olmadığınızı ve kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacak, emin olun.

6- Dans edin

Yetenekli ya da yeteneksiz olmanız fark etmez. Bir toplulukta dahi olsanız, kimse sizi izlemiyormuş gibi dans edin. Sallayın, kıvırın, zıplayın… Önemli olan sizin nasıl dans ettiğiniz değil, gerçekten eğlenmeniz… Favori müzik parçanız eşliğinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

7- Başkalarına yardım edin

Her zaman almak mutlu etmez, vermek de bizi aynı duyguya götürebilir. Bunun için yardıma muhtaç birini bulmanız çok zor değil. Ayrıca sadece para bağışı yapmaktan bahsetmiyoruz, bir arkadaşınıza kötü günlerinde destek olun, komşunuz evde yokken çiçeklerine ya da kedilerine bakın. Birilerinin size ihtiyacı olduğunu bilmek sizi mutlu edecek.

8- Yalnız uyumayın

Yalnız yaşıyorsanız, bu öneri size akılıca gelmeyebilir. Ama hayatınızda biri olması şart değil. Sevdiğiniz biriyle, bu arkadaşınız da olabilir yeğeniniz de, birlikte uyuyun. Bu sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacağı gibi, ilişkinizin daha sıcak bir şekilde devam etmesine de yardımcı olur.

9-Güne müzikle başlayın

Mesela klasik müzik…hem zihninizi boşaltır hemde sakin bir güne merhaba demenizi sağlar…

10- Zamanın kıymetini bilin

Zaman kaybetmemiz gereken en önemli şey. belki planlı yaşam tarzı size göre değildir ama buna rağmen küçük ve önemli şeyleri planlamaya çalışın.

VE UNUTMAYIN SİZ ÇOK DEĞERLİSİNİZ...

hayal

PAYLAŞ
Önceki yazıHayır Demeyi Öğrenin
Sonraki yazıKar Küresiyle Noel
Buse Güldüren
küçük şeylerle mutlu olmayı bilenlerdenim :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here