Anasayfa Kültür & Sanat Hayalimizdeki Prenslerin Yer Aldığı 10 Bollywood Filmi

Hayalimizdeki Prenslerin Yer Aldığı 10 Bollywood Filmi

471
4
PAYLAŞ

Geeel vatandaş geel hayallerimizi süsleyen o masum, o fedakar, o düşünceli, o yakışıklı,  o.. o ..o beyaz atlı prenslerin hepsi meğer Hindistan’da toplanmış.Tası tarağı toplayıp gitmek için ciddi sebeplerimiz var artık hele ki bu filmleri izledikten sonra direk havaalanına ışınlanmak isteyeceksiniz. Ben bu yollardan geçtiğim için bu kadar netim arkadaşlar, tabi hala gidebilmiş ve bulabilmiş değilim ama olsundu o böyle mutluydu :))

Amerika’nın Hollywood’u varsa Hindistan’ın da Bollywood’u var arkadaş! Bollywood artık aşk filmleri ve o meşhuur  hint danslarıyla özdeşleşti diyebiliriz.Filmin tam ortasında esas kızın\oğlanın etrafını birden onlarca insan sarıp dans etmeye başlarsa anlayın ki bir hint filminin içerisindesiniz.Ama hint filmleri böyle güzel değil mi zaten? Gelelim; benim defalarca bıkmadan,usanmadan izlediğim ve sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim filmlere :))

1.KAL HO NAA HO\2003
İlk filme bir klasik diyebiliriz. Sharukh Khan’ın en güzel aşk filmlerindendir.İki iyi arkadaşın yanına sonradan katılan Khan’la birlikte herşey bir anda değişmeye başlayacaktır.Hem aşk, hem dram tabiki komedinin de yer aldığı unutulmaz filmlerden.
1.KAL HO NAAHO\2003 İlk filme bir klasik diyebiliriz. Sharukh Khanın en güzel aşk filmlerindendir.Hem aşk hem dram tabi ki komedinin de olduğu unutulmaz filmlerden.

 

2.VEER ZAARA\2004

Shahrukh Khan’la devam edelim o zaman. Veer ile Zaara’nın aşkını konu alan bu filmde çok büyük bir fedakarlık söz konusudur.Filmin bazı yerlerinde hayallere dalarken, bazı yerlerinde sinirlenip bazen de duygulanacağınız türde bir film.

Veer-Zaara

 

3.Kabhi Khushi Kabhi Gham\2001

Bu filmde de aşkı için ailesini karşısına alan bir Shahrukh Khan göreceğiz.Yine mi Sharukh Khan! demeyin lütfen filmleri izledikten sonra ‘başka? başka? ‘diye soracağınızı duyar gibiyim.Bu kadar iddialıyım:)

02

4.JAB TAK HAİ JAAN \2012

4.ve son Shahrukh Khan filmi. Bollywood denince akla gelen ilk isimlerden olduğu için haliyle filmlerde bu kadar çok.

jab-tak-hai-jaan

5.GHAJINI \2008

Bollywood denince akla gelen ilk isimlerden biri de kuşkusuz Aamir KHAN’dır.Bu filmde aşkı için -hangi koşulda olursa olsun- intikam almanın peşine düşen bir adamın hikayesini konu alıyor.

ghajini-2a

6.Mere Brother Ki Dulhan\2011

Aamir Khanın yeğeni İmran Khan’ın filmidir. Yalnız bütün sülaleyi tanıyorum.Bollywood aşkı başka :) ‘Abisine gelin aramak için yola koyulan gencin macerasını konu alan romantik -komedi tadında bir film.11sep_mbkdpremiere-ADUK

7.BREAK KE BAAD \2010

Bir Imran Khan filmi daha ozaman.Ben bir kere sevince kolay kolay bırakamıyorum peşlerini:( Bu da yine bir aşk kovalamacasını konu alan romantik-komedi tadında bir filmdir.

break-ke-baad-wallpaper-58-10x7

8.YEH JAWAANİ HAİ DEEWANİ\2013

Çok çok sevdiğim aktörlerden Ranbir Kapoor ‘un bir filmiyle devam edelim.İki aşığın arasındaki ilişkiyi farklı zaman dilimlerinde anlatan eğlenceli mi eğlenceli buram buram aşk ve arkadaşlık kokan bir film.

 

 

yeh-jawaani-hai-deewani-7-e

9.KHOOBSURAT \2014

En yenilerden bir Romantik -Komedi filmi.

Khoobsurat Hindi Mp3 Songs Free Download

10.BARFİ\2012

Bu filmdeki aşıklar diğerlerinden birazcık farklı olsa da en az diğerleri kadar eğlenceli ve masumane bir hint filmidir.

barfi-2012

BONUS: I HATE LOVE STORY\2010

i-hate-luv-storys--wallpapers074

4 YORUM

  1. Ghajini’yi izleme şansım olmuştu, gerçekten Bollywood farklı ve güzel filmler ortaya çıkarıyor. Başarılı bir yazı teşekkürler. :)

    • Teşekkür ederim gerçekten öyle fazlasıyla seviyorum Bollywood’u çoğu filmleri güzel ve hala da gelmeye devam ediyor:)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here