Anasayfa Blog Hamilelik stilden vazgeçmek demek değildir!

Hamilelik stilden vazgeçmek demek değildir!

1481
1
PAYLAŞ

Hamile tarzı 1

Hamilelik her kadının en heyecan duyduğu dönemdir şüphesiz. Bir kadına verilen en eşsiz duygu. Heyecana endişe eşlik eder zaman  ilerledikçe… Acaba kaç kilo alacağım, nasıl görüneceğim, kıyafetlerimi giyemeyeceğim, peki ama ben artık ne giyineceğim gibi Sorular dolanır kafamızda. O zamana kadar bakımlı, tarz sahibi kadın tüm bunlardan vazgeçmek zorunda kalacağını düşünür. O klasik kocaman hamile kıyafetlerine mahkum olacağını sanır . Sakın böle düşünmeyin,hamilelik şıklıktan vazgeçmek demek değildir! Hamile bir kadın da çok şık ve stil sahibi olabilir.

Ben de herkes gibi oğlum Alp Berkan’ a hamile kaldığımda yaşadım bu endişeleri… O zamana kadar giydiğim, dolabımda olan kıyafetlerimin hiçbirini giyemeyecek olmak tuhaf bir duyguydu. Gezdiğim bütün hamile kıyafeti satan mağazalarda kocaman pantolonları, modadan tamamen uzak kazakları, gömlekleri görünce nasıl bir şok yaşadığımı anlatamam. O kıyafetlere mecbur olmak zorunda değildim, olmamalıydım ! Şöyle bir dolabıma göz gezdirdim, zaten artık trend bol kesim kıyafetler. Uygun olanları ayırdım, dolabımdaki bir çok kıyafeti giyebildiğimi farkettim. Sizde açın dolabınızı birçok parçayı hamilelik boyunca giyebileceğinizi göreceksiniz.

Hamileliğim boyunca hamile kıyafeti olarak aldığım tek parça pantalondu. İstediğim, o zamana kadar giydiğim tarzda pantalonu bir tek “Gebe” isimli mağazada buldum. Kesinlikle tavsiye ediyorum 34 bedenden başlayan modellerle hamile pantalonu değilde  dolabınızdaki pantalonu giymiş gibi rahat ve iyi hissediyorsunuz kendinizi. Aldığım pantalonlarımı dolabımdan ayıkladıklarımla kombinledim. Eğer siz de benim benim gibi kış hamilesiyseniz işiniz tarz konusunda zor gibi görünse de aslında çok kolay! Tayt kurtarıcı parçanız olacak. Taytınızı çizmelerle yada botlarla kombinleyebilirsiniz. Üzerine bol gömleklerinizi, içine badiyle hırkalarınızı kullanabilirsiniz.

Kış hamilelerine tarz ve şık öneriler :

image

 

Hamile tarzı 3

image

Hamile tarzı 4

Boyna takılan şallar büyüyen göğüslerinizi saklamak isteyenlere Şık bir öneri! Ben tam bir şal tutkunu olarak hamileliğimde de sıklıkla kullandım.

Hamile tarzı 5 image

Eğer yaz hamilesiyseniz şanslısınız. Üzerinize giyeceğiniz bir elbiseyle hem güzel görünebilir hem rahat edebilirsiniz. Mini şortla yapacağınız kombinle sevimli olmak mümkün. Ayağınıza  giyeceğiniz  parmak arası ayakkabı yada spor ayakkabıyla rahat edebilirsiniz. Yine badilerin üstüne dolabınızdaki şifon gömlekleri giyerek tarz görünebilirsiniz.

İşte yaz hamilelerine kombin önerileri :

Hamile tarzı 6

Hamile tarzı 7

Hamile tarzı 8

Hamile tarzı 9

Hamile stili

Hamileleri düşündüren bir diğer konu tatilde bikini mi, yoksa mayo mu giymesinin uygun olacağı? Benim tavsiyem eğer hamileliğe kadar bikini giyen bir kadınsanız yine bikini giyebilirsiniz. Bikininin içinde hamileyken çok daha sevimli görüneceğinize şüphe yok ;-)

Ben bikini tercih etmiyorum diyorsanız iki parça şeklinde hamile mayoları hem güzel hem rahat giyimli! Hamile bayanlara önerim yazın plajlarda mayo yada bikini olsun mutlaka renkli olsun, güzelliğinizi ortaya çıkarsın, siyahlara bürünmeyin…

Hamile tarzı 10 image

 

İşte hamileyken de tarzınızı yansıtmak hiç te zor değil! Hamileliğin tadını çıkarın sevgili hamileler…  Stilinizden vazgeçmeden şık bir hamile olabilirsiniz. Unutmayın hamilelik bize verilmiş bir mucize! Göbeğinizi saklama çabasına girmeyin asla, bu 9 aylık dönemin tadını çıkarın, bırakın çıksın, belli olsun göbeğiniz dar badilerin altından. Saklamak yerine göstere göstere doya doya yaşayın hamileliğinizi! Özleyeceksiniz, ben çok özlüyorum hamile zamanlarımı. Hamileliğim belki de kendimi en güzel hissettiğim zaman dilimim…

Stilinizden vazgeçmeden her daim şık , mutlu 9 ay geçirmeniz dileğiyle! D.A.

1 YORUM

  1. Bir hamile olarak yazinizi cok faydalı buldum damla hanım. Hamilelerle ilgili yazılarınızın devamini bekliyorum. Bir de lohusa gecelikleriyle ilgili bir derleme yazı yazarsanız cok mutlu olurum ^^)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here