Anasayfa Moda Aksesuarlar İnce Nakış Gümüş Halhal

İnce Nakış Gümüş Halhal

1590
0
PAYLAŞ

Ayağımızın nesi eksik, onun için aksesuar olamaz mı?  Tabi ki ayaklar için de bir aksesuar düşünülmüş, Barış Manço’nun da dediği gibi “İnce Nakış Gümüş HALHAL ”. Araştırmalarım da öğrendiği bir bilgiye göre Doğu Yöresinde nişan yüzüğü gibi, nişanlı kızlar halhal takarmış. Günümüzdeki anlamı şıklıktan ibaret ve yazın, özgür ayakların vazgeçilmezi HALHAL.
IMG_8015 Özellikle yaz aylarında botların rafa kalktığı vakitte ayağımıza halhal dolarız. Bileklerin çıplaklığında hal hallar var olur.  Yaz kıyafetlerinin tamamlayıcı aksesuarı bileğimize doladığımız bir iple bile bu zarafeti elde edebiliriz. Yazın çoğu kadının ayağından çıkartmadığın rengarenk espadlillerle muhteşem bir bütünlüğe sahipler.IMG_8033

IMG_8032

 

Ve tabi ki kumsallar da, havuz başlarında yazın renklerini barındıran pareolarla uyum sağlandığında çok hoş bir kombin oluyor. Tabi ki tercihe bağlı bir şey olarak çok taşlı, süslü ben buradayım diyen hal hallar da var ama benim tercihin sade zarif, ince bileklere ince hal hallar. Suya girerken bile bir stile sahip olmak isteyenlere duyurulur: yazın ayaklarda HALHAL.

IMG_8078

PAYLAŞ
Önceki yazıEn Hit Parça: Kimono
Sonraki yazıReyhanla Zayıflayın !
Ebrar Hacıalioğlu
Hayatın her yerinde sanat ve moda. Ayrılmaz ikili. İşte bu da benim bir sanat aşığı ve moda tasarımı öğrencisi olarak görüşüm/hayat anlayışım/bakışım/açım.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here