Anasayfa Güzellik Gür ve Uzun Kirpikler İçin İpuçları

Gür ve Uzun Kirpikler İçin İpuçları

830
0
PAYLAŞ

Kirpikler gözlerimizi kir, toz ve döküntülerden koruduğu gibi uzun ve hacimli kirpikler gözü belirginleştirmenin ve göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin önüne geçmesinin yanı sıra dişi bir görünüm de sağlar. İlerleyen yıllar kirpiklerin incelmesine ve dökülmesine sebep olsa da kozmetik ürünler ve uygulamalarla, uzun ve hacimli kirpiklere kavuşmamız da mümkün.

Hepimizin kolaylıkla ulaşabileceği vazelini yatmadan önce göz kapaklarınıza sürerek bu şekilde uyuyabilirsiniz. Bu işlemden iyi sonuç alabilmek için en az 1 ay haftada 3-4 gün uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Kısa,ince ve kırılgan kirpikler içinde Hint yağı kullanabilirsiniz. Hint yağını kirpiklerinize  temiz bir maskara ve kulak temizleme çubuğu ile uygulayabilirsiniz. Sürme işlemini tamamladıktan uyandığınızda kirpiklerinizi temizleme koşuluyla uyuyabilirsiniz. Ayrıca kirpiklerinizi temizlemeden makyaj da yapmamanız gerekli.

hint-yağı-kirpi-uzutma

Takma kirpikler takarak, daha dolgun kirpiklere kavuşabilirsiniz fakat göz yapınıza uygun bir kirpik seti seçmeniz gerekiyor.

cifte-takma-kirpik
Ardell Double Up Lashes, 32 TL

Göz kapağınızın kirpik hattı üzerinden siyah göz kalemi ile geçerek, daha yoğun bir kirpik hattı görünümü yaratabilirsiniz.

makeupgözkalemi
Make Up For Ever Artıst Liner,58 TL

 

Ünlülerin de favori ürünleri arasında yer alan ipek kirpikler ile geçici bir süre için uzun ve hacimli kirpikler elde edebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here