Anasayfa Kültür & Sanat Gotik Evren

Gotik Evren

226
0
PAYLAŞ

Bazı karanlıklar çapsızdır. En parlak günlerde geliverir. Tohumundan sıkılmış her bitki kadar amaç sanılır önce mevcudiyeti. Sonra içinizde bir halka oluşturuverir. Büyür, büyür ve en sonunda çapsız hale gelir…
crimson-peak-trailer-2Devamında bir piyano sesi duyulur, en mistik şarkısını karanlık sizin için çalar. İçinize korku saldığı yetmiyormuş gibi, zamanınızın da üzerini örter. Gördüğünüz,artık sizden değildir…

Yere sert basacak, nesneleri ve insanları hoyratlıkla kavrayacak hale düşersiniz. Özünüz korunsa bile mukozanız zedelenir.

Alkışları duymaz,seyircileri görmezsiniz artık ama esasında müzik devam eder. Dedim ya, üzeri örtülüdür.

Çünkü biri tutmuştur elinizden, en seçkin kıyafetlerinizi giymenizi rica etmiş ve kalabalıkların içine götürmüştür sizi.
NE20M7HmSubd53_2_bGülüşler, alaycı çığırışlardır. Alkışlar, sus payınızdır. Seyirciler, sahne sırasınıbekleyen oyunculardır. Seçkin kıyafetiniz ruhunuzu sararken, bedeninizi üşütür yavaş yavaş…

İşte bu yüzden, ağır aksak adımlarla ilerledi filmimizin başrolündeki kadın, Edith. Nefesi kesik kesik duyuluyordu.Kızıl Tepe’den uzak durmasını haykıran sesler gittikçe belirginleşiyordu.

Edith, artık hayaletleriyle baş başaydı. Karanlık ulaşmıştı yanı başına işte böyle.

Bilinir ki; Guillermo del Toro, oluşturduğu fantastik alemdeki renk yoğunluğuna aşıktır. Kırmızıysa en koyusudur, siyahsa en derinidir lütfu kendisiyle beraber gelir; gözlerimizin önüne dikilir ve bize karanlığı haber verir.

Buradan kazandığı ivmeyle Toro, Edith hayaletleriyle yüz yüzeyken, üçüncü bir göz olarak aralarına katılmamızı sağlamış olur. Hayaletlerin vermek istedikleri tek şey; özgürlüğün kendisidir ve özgürlük, gaflet uykusundan uyanınca gerçekleşir.

Peki ya size sorsak, Edith uyanmış mıdır? Cevabı filmde saklı. Crimson Peak sizi bekliyor…

PAYLAŞ
Önceki yazıSiyah Lekelere Son!
Sonraki yazıOverSized Kaban Kombinleri
Melda Taylan
Dış dünyadan çok ,içindeki harikalar diyarında yaşamayı seven bir kıvırcık. Kelimeleri sever,onların büyüsüne inanır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here