Anasayfa Ünlüler Gone Girl: Rosamund Pike

Gone Girl: Rosamund Pike

314
0
PAYLAŞ

27 Ocak 1979 tarihinde Londra’da doğan Rosamund Mary Elizabeth Pike’ı, ilk olarak Die Another Day adlı filmde “Bond Kızı” olarak tanıdık. Ardından, The Libertine, Pride & Prejudice, Jack Reacher gibi filmlerle kendisinden sıkça bahsettirmeye başlayan Pike, son olarak David Fincher’ın yönetmiş olduğu Gone Girl filmi ile sektördeki vazgeçilmezliğini ve kalıcılığını ortaya koydu.

Gone Girl filmindeki başarısı ve performansı ile başta Altın Küre Ödülleri, SAG, BAFTA ve Akademi Ödülleri olmak üzere, ödül sezonunda bir çok adaylığa imza atan Pike, kırmızı halı stili ile de izleyenleri büyülemeyi başardı.

Pike, Altın Küre Ödülleri’nde beyaz bir Vera Wang tasarımı tercih etti.

pike-goldenglobes

SAG ödüllerinde, kırmızı halının en iyi giyinenlerine aday oldu ve Christian Dior haute couture elbisesi ve ayakkabısı ile tüm eleştirmenlerden tam puan aldı. Pike, Fred Leighton tasarımı mücevherler ile görünümünü tamamladı.

pike-sagawards

Ödül sezonunun en önemlisi olan Akademi Ödülleri’nde ise Pike, kırmızı Givenchy haute couture elbisesini, Lorraine Schwartz tasarımı mücevherler ile tamamlayarak, gecenin gözdesi oldu.

pike-oscars.3jpg

pike-oscars4

Pike, saçını ve makyajını doğal tutarak, vücudunu son derece orantılı bir şekilde ortaya çıkaran elbisesi ile şıklığını dengelemeyi tercih ettiğini gösterdi.

87th Annual Academy Awards - Arrivals

Oyunculuğu ve tarzıyla herkesi kendisine hayran bırakırken Pike, bundan sonra da sıkça adını duyuracağını kanıtlamış oldu.

S.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here