Anasayfa Moda Ayakkabılar Gladyatör Olmaya Doğru…

Gladyatör Olmaya Doğru…

2394
4
PAYLAŞ

Roma İmparatorluğu ya da Antik Mısır Dönemi’nin değil 2009’un en çok konuşulan modası 2015’te yeniden gündemde. Modacılardan ve tasarımcılardan aldığımız bazı küçük ipuçları sayesin 2015 yaz ayakkabı trendleri arasında da gladyatör sandaletlerin moda olacağını öğrenmiştik.


Gladyator_sandalet_modelleri_2012_4

Bu sene çok konuşulacak gladyatör sandaletlerin 2009’dakilerden farkı boylarının biraz daha uzun olması. Yüksek topuklularda sıkılanlar, sandalet giymeye bayılanlar ve özellikle bacak boyu uzun olanlar bu sandaletler tam size göre :) Ama tabi gladyatörlerimizin topukluları da mevcut yine tercih etmek isteyenler için..

2013-gladyator-ayakkabi-modelleri-1 917f6db3c46c13f2f54e729bfb64ba6c

Bu iddialı ayakkabılar sadece bohem ya da grunge bir tarza destek olmakla kalmıyorlar, podyumlarda daha minimal kıyafetlere de eşlik ediyorlar. Bacakları sararak bandaj etkisi yaratan modellerine  ‘ekstrem gladyatör’ deniyor. Üstelik giyenleri her an arenaya çıkıp aslanlarla dövüşecekmiş gibi gösteren bu sandaletleri yalnızca grunge ya da bohem görünümlerle tamamlamak da şart değil artık.

uzun-gladyatör-sandalet-modeli

Gladyatörler oldukça trend, oldukça şık ve havalı, peki ama gladyatör sandalet herkese yakışır mı ? Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Merak edilen bir soru var ki o da kısa bacaklı kadınların gladyatör sandaletleri tercih edip edemeyeceği..

Elbetteki bilekten bağlı olarak kullanılan ayakkabılar bacak boyunu keser aynı durum gladyatör sandaletler için de geçerli, eğer bir de gladyatörünüz diz hizasında ya da diz üstünde ise kısa boylu ve kilolu görünmeniz malesef olası bir ihtimal. Kısa bacaklıysanız ya da bacaklarınız kısa ve kalın ise sizlere önerim hemen bilekte bilen gladyatörlerden edinmeniz. Bu model neredeyse herkese yakışan bir model. Fakat yine de risk almamak için ten rengi, bej, krem, açık kahve gibi renklerde gladyatör tercih etmeniz gerekir bu tür renkler bacak boyunu dengeleyen renklerdir. Bir diğer önerim ise yine kısa bacaklar için, kalın bantlı gladyatörler yerine ince bantlı olanları tercih etmeleri..

gladyator-sandalet-modelleri

Uzun ve zayıf bacaklara sahip olanlar için söylenecek söz yok :) Her çeşit gladyatörleri giyebilirler hem de her tonda. Ama tabiki sezonun trendi uzun gladyatörler adeta uzun bacaklılar için özel üretilmiş gibi :)

images-2


fd2162d0723ee6958d37978eb2d60129Kısa gladyatör sandaletler daha sade duran ve herşeyle rahatlıkla giyebileceğiniz oldukça şık sandaletlerdir. Uzun gladyatör sandaletler ise kot şortlarla ve mini eteklerle çok güzel ve alımlı duran daha iddialı sandaletlerdir. Bu aralar ise en trend olan model püsküllü gladyatör sandalet modeli.

püsküllü-gladyatör-sandalet

En seksi görünümü sağlamak için yüksek modeller kullanılıyor. Deri bağlama uygulamaları sandaletleri adeta bir sanat eserine dönüştürmüş. Metalik altın ve gümüş renk seçenekleri benim de favorilerim arasında.

Gianvito-Rossi-Gladiator-sandal-spring-summer-20131

Gladyatör sandaletler ile giysileri kombine etme konusuna gelince… Çizme boyutundaki sandaletleri mini şort, militer ya da fütüristik ceketlerle tamamlamak olası. Hem belki böylesi ‘gladyatör’ün savaşçı ve gövde gösterisi seven doğası için de daha uygun olur :)

gladiator

Mini şort, kot şort ya da mini etek altına bilekten bağlamalı gladyatörler daha çekici duracaktır. Yine kısa sandalet modellerini salaş elbiselerle birleştirmek, dore ve lame olanlarını da vücuda oturan elbiselerle kombinlemek yerinde bir tercih gibi görünüyor.

gladyat_r_sandalet_3

Gladyatör sandaletler herhangi bir kıyafet ile hemen hemen takım olabilir. Sadece kıyafeti uygun kombinlerle eşleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu durumda, sizin tüm kıyafet arasında sandalet daha fazla dikkat çekerek parlaklık kazanabilirsiniz.

gladyat_r_sandalet_1

Gladyatör ayakkabılarımız için genel bir ipuçları vermek gerekirse; uzun modeller revaçta olsa da bacak boyunuza güvenmiyorsanız bilekte bitenleri deneyin.Bu sandaletler kendini en iyi mini etek ve şortlarda gösterir. Ancak kısa görünmek istemiyorsanız topuklu modelleri tercih edin.Renkte kararsızsanız kahve, bej gibi doğal tonları seçin. Hem her şeyle uyumlu olur hem de bacaklarınızı iyi gösterirler.El yapımı diye satılanların derilerine ve tabanlarına dikkat! El yapımı olanların tabanları gerçek köseledir, bükülmez. Püsküllü, boncuklu, zımbalı… Çeşit çok ama bu ayakkabıların en sade haliyle bile yeteri kadar iddialı olduğunu unutmayın. :)

4 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here