Anasayfa Moda Gelinlikler Gelinliklere Geyşa Ruhu Katın

Gelinliklere Geyşa Ruhu Katın

851
0
PAYLAŞ

Her kadının hayalinde çizmiş olduğu bir gelinlik modeli mutlaka vardır. Fakat moda o kadar hızlı değişir ki, evlilik yoluna gelene kadar, o hayalin yerini bambaşka model ve kesimler alır. Yıl 2015! Peki sizin hayalinizdeki gelinlik modeli nasıl?

Gelinliklere Geyşa Ruhu Katan Tasarımcı Vera Wang 2016 İlkbahar Koleksiyonu
Gelinliklere Geyşa Ruhu Katan Tasarımcı Vera Wang 2016 İlkbahar Koleksiyonu

Ben bu yazımda, klasikleşmiş gelinliklerin biraz dışına çıkıp, farklı tasarımlara yer vermek istedim. Özellikle gelinliklerine “Geyşa Ruhu Katan” Vera Wang 2015-2016 tasarımlarını mercek altına aldım. Geyşa ruhu dediğimde de, aklınıza ilk gelen iddialı ve frapan bir tarz olduğuna eminim. Şimdi tüm bu düşüncelerinizi bir kenara atalım ve bir gelinlik hem iddialı, hem frapan, hem de romantik nasıl olabiliyormuş, gelin beraber inceleyelim!

Gösteriş kabarıklıktan ibaret mi sandınız?

2016 İlkbahar Gelinlik Modelleri içerisinde yer alan bu gelinlik, Vera Wang ‘in mükemmel işçiliğini yansıtan tasarımların başında gelmiş diyebilirim. Sözüm ona; bir kadın gelinliğini seçerken, “Kabarık olmasın, gösteriş sevmiyorum” düşüncesini çürüterek, naif ve sade tüllerin de gösterişli olabileceğini kanıtlar nitelikte… Vücudu ikinci bir ten gibi saran tüllerin çiçeklerle kesişimi ve ortaya çıkan romantik hava, evlilik hayali olmayanların dahi fikirlerini değiştirebilecek türden olduğu aşikar…

Vera Wang Gelinlik Modelleri 2016 İlkbahar Koleksiyonu
Vera Wang Gelinlik Modelleri 2016 İlkbahar Koleksiyonu

Tek bir kelime: Ten! 

Kadının gizemli tenini romantik danteller eşliğinde sunduğu ve fazla diyebileceğimiz o dekoltelerin, aslında ne kadar ihtişamlı göründüğü; bir tasarımla daha karşı karşıyayız! 2016 İlkbahar Koleksiyonu ‘ndan seçtiğim, frapan siyah ve balık format kabarık tülün işbirliği, uyumsuzluk içinde maksimum uyum yaratmış. Vera Wang ‘in tasarımlarında bir türlü vazgeçemediği siyah kuşaksa, Çin asıllı modacıyı anlatan, “bence” en önemli detay!

Vera Wang Gelinlik 2016 İlkbahar Koleksiyonu Transparan Gelinlikler
Vera Wang 2016 İlkbahar Koleksiyonu Transparan Gelinlik Modelleri

Romantik Asi

Böylesi farklı gelinlik modellerinden bahsederken, beyaz harici tonlara da yer vermemek olmazdı elbet… Düz straplez gelen kesimi ve tüylerle işlenmiş kabarık eteği, son derece frapan ve orantılı bir görünüm oluşturmakta. Söz konusu siyah gelinliğin bende yarattığı etkiyse, siyah kuğuyu anımsatmış olması!

Vera Wang 2016 İlkbahar Koleksiyonu Siyah Gelinlik Modelleri
Vera Wang 2016 İlkbahar Koleksiyonu Siyah Gelinlik Modelleri

İşte benden size Vera Wang koleksiyonundan 3 büyük tasarım! Farklı, cezbedici, seksi… Ama üçünün ortak tek bir özelliği var ki son derece romantik etki! Zaten konumuz gelinlikse, romantizm en önemli vurgu olmalı… Ayrıca, Vera Wang 2016 İlkbahar Koleksiyonu ‘nun tüm modellerine, sizlere hazırladığım fotoğraf galerisinden ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here