PAYLAŞ

İnsanın hayatındaki en büyük ve en özel organizasyonlarından biridir evlilik törenleri. Özellikle biz bayanlar her şeyin kusursuz olması için aylar öncesinden hazırlıklara başlarız. Ama mutlaka aksilikler oluşur, son anda atladığımız şeyleri hatırlarız, tadımız kaçar. Ne kadar planlı olunursa olunsun bizim dışımızda gelişen olaylar mutlaka olur.

Bu zorlu mücadeleyi yeni atlatmış bir bayan olarak en önemli tavsiyem, “Herşeyin kusursuz olmasını beklemeyin ve o özel günün tadını çıkarın!”… Heyecandan o günün büyük bölümünü hatırlamayacağınız doğru. En azından hatırladığınız anlar, yaşadığınız aksiliklerden oluşmasın. Bu konuda seçimleriniz büyük önem taşıyor. Modeline aldanıp aldığınız gelinlik ve ayakkabının o günü işkenceye çevirebileceğini unutmayın.

Balık modeller çok şık görünmekle birlikte hem dikiş hatalarını kolay belli ettiği için kaliteli ve özenli bir işçilik gerektiriyor -ki bu maliyeti arttıyor- hem de giyen kişiye hareket etmekte güçlük yaşatabiliyor.

Ben tercihimi aşağıdaki balık modelden yana kullandım. Bu modeli birebir ve kaliteli bir şekilde diken moda evi sayesinde dikiş konusunda problem yaşamadığım için şanslıydım ama o gün yaşadığım zorluktan sonra daha rahat bir model mi tercih etmeliydim acaba diye düşünmedim değil…

Benim gelinlik tercihim..
Benim gelinlik tercihim..

Detaylar içinde boğulup önemli konuları son günlere bırakmamak önemli. Mesela ben, güzel ve rahat bir gelin ayakkabısı bulmanın ne kadar zor olduğunu anladığımda artık çok geçti..:)

Zamanım olsaydı gelinliğin saten kumaşından bir ayakkabı yaptırmak ya da bulabilseydim aşağıdaki modellerden birini satın almak isterdim.

Bu ayakkabıların dezavantajı: taşlarının gelinliğin etek tülüne takılma riski..
Bu ayakkabıların dezavantajı: taşlarının gelinliğin etek tülüne takılma riski..

a60e5d636fd182be348d5d3f2126389a

8f5890115c71d1eeffec152f0ecae379

 

Gelinliğiniz, ayakkabınız, saçınız ve makyajınızla ortaya çıkan güzelliğinizi, o günkü mutluluğunuzu, eşinizle ve sevdiklerinizle yaşadığınız mutlu anları en güzel şekilde yansıtan fotoğraflar yıllarca anı olarak yaşayacak ve bu resimlere yansıyan aksaklıklar her baktığınızda sizi mutsuz edeceğine göre odaklanmanız gereken şeyler belli. O halde diğer detaylarla dikkati çok dağıtmamak gerekir. Başkalarının ne konuşacağını düşünerek bu organizasyona eklediğiniz her detayın, sizin daha çok yorulmanıza ve strese girmenize neden olacağını unutmayın.

Ve konu evlilik olduğuna göre fikir olması için paylaşmak istediğim iki örnek..

O günü atlattıktan sonra özenerek seçtiğiniz nikah şekerinizi ve davetiyenizi evinizde sergilemeniz için.Ben nikah şekerimi ve davetiyemi çerçeve, gül yaprakları, mum ve incilerle birleştirerek sergilemeyi tercih ettim.

IMG_20150129_211923

Nikah şekerim ve davetiyem..
Nikah şekerim ve davetiyem..

Henüz evlilik aşamasına gelmemiş arkadaşlar için, kendi yaptığım nişan tepsisi tasarımı..

assŞimdiden mutluluklar dilerim… ;)

2 YORUM

  1. Gelin olacağım günü heyecanla bekliyorum. Önerilerinizi kafamın bir kenarına yazdım, ihtiyacım olacak gibi :) Çok teşekkür ederim “Cnn Y” :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here