Anasayfa Yaşam Feminen Tattoo

Feminen Tattoo

4559
0
PAYLAŞ

“Ben de dövme yaptırmak istiyorum aslında, ama nereye yaptıracağıma karar veremiyorum” belki de hepimizin en çok duyduğu cümlelerden birisi. Hele ki görüntüsünü ve tarzını her gün değiştiren kadınlar için belki de daha zor karar vermek. Eğer siz de bahsettiğim kararsızlardan birisiyseniz, size mükemmel önerilerim var!

#1. Kol bileği: Vücudunuzun ortalamasına göre acı eşiği daha düşüktür ve küçük dövme/yazı fikirlerinizi tüm dünyaya göstermek için güzel bir yer. Ancak, ekleminizi çok hareket ettirmek dövmenin biraz daha çabuk deforme olmasına neden olabilir. Ayrıca dövmenizi saklamanız gereken durumlarda problem yaşayabilirsiniz.

tattoo_7 tattoo_10

#2. Ayak bileği: Özellikle topuklu ayakkabı giyen bir kadına en çok yakışan yer belki de. Ayak bileğiniz için küçük feminen motifler seçebilirsiniz. Acı eşiği gene düşük olmakla birlikte ayak bileğinizdeki dövmeleri uzun botlarla, çorapla veya bir pantolonla saklamak da çok kolay.

tattoo_13

tattoo_20

#3. Kulak: Kulağa fazlaca marjinal geldiğinin farkındayım; ama hoş göründüğü kesin!

tattoo_21 tattoo_22

#4. Kol içi: Bileğinizin biraz daha üzerine yerleştirilen dövmeler için daha büyük motifler seçebilirsiniz. Saklamak da bileğe göre daha kolaydır; uzun kollu parçalar işinizi görecektir.

tattoo_3 tattoo_17

#5. Parmak üstü: Dövmeyi direkt olarak kemiklerinizin üzerine yaptıracağınız için, daha fazla acı duyacaksınız. Ancak, motiflerin küçüklüğü acı duyacağınız süreyi azaltacaktır. Kendi tek taşınızı dövme şeklinde almayacaksanız, hapishane mahkumu gibi görünmemek için motiflerinize dikkat etmenizi öneririm!

tattoo_14 tattoo_15

#6. Omuz: Kadın vücudunda çok elit durduğunu düşündüğüm başka bir dövme yeri. Ofis hayatında saklamak kolay, günlük hayatta – özellikle yazın – dünyayla paylaşmak için kolay. Tabii ki siz hariç tüm dünya! Omzunuzun arkasına yaptırmayı düşünüyorsanız, dövmeyi yaptırdıktan sonraki 2-3 hafta dövmenizin bakımını yapmak için bir arkadaşa ve dövmeyi acıtmayacak bir uyuma pozisyonuna ihtiyaç duyabilirsiniz.

tattoo_2 tattoo_4 tattoo_8 tattoo_18

#7. Ayak: Kadın ayağının estetikliği göz önüne alındığında pek şaşırılmaması gereken bir yer. Deneyimleyeceğiniz acıyı ve dövmenin bakımını yaparken kapalı ayakkabı giyerken çekebileceğiniz çileyi gözden geçirmeniz önerilir.

tattoo_23 tattoo_24

#8. Boyun: Kadınlar için tam omurga üstü oldukça şık bir dövme yeri olabilir. Vurgulamak da saklamak da oldukça kolay olacaktır. Dövme bakımı sırasında yardıma ihtiyacınız olabilir. Omuriliğinizin üstünde olması, dövme yaptıracağını yer konusunda daha hassas seçim yapmanızı gerektirebilir.

tattoo_11 tattoo_19

#9. Omurga çizgisi: Her ne kadar bir yazı için mükemmel bir yer olsa da, oldukça acı verici olabilir. Oldukça gizli bir dövme olacağını da hatırlatmakta yarar var.

tattoo_25 tattoo_26

#10. Kaburga: Omurga çizgisi gibi saklaması kolay, acısı bol bir yer. Ama bu görüntü için göze alabilen oldukça çok kadın var!

tattoo_28tattoo_1

#11. Bacak: En çekici örneklerden birisi belki de bu. Gene de kalçalı bir Türk kadını için böyle bir dövmenin çok daha çabuk deforme olacağını hatırlatmak isterim.

tattoo_29 tattoo_30

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here