Anasayfa Moda Makyaj Eyeliner Süremiyorum Diyenlere Püf Noktaları

Eyeliner Süremiyorum Diyenlere Püf Noktaları

4355
2
PAYLAŞ

image

Merhaba kızlar , hepimizi yaklaşık iki senedir bir eyeliner trendi aldı gidiyor. Gerçi biz halimizden de gayet memnunuz açıkçası; ama ya  hepimizin başına gelen, iki göze de aynı şekilde eyeliner çekememe sorunu? Delirtiyor bizi.

İnce eyelinera niyet edip kalın çıkan eyeliner mı istersiniz, hiç hesapta yokken ansızın oluşan kuyruklar mı istersiniz ve daha nicesi. :) Bu yüzden ben de ilk yazımda bu büyük sorunumuza değinmek istedim ve sizin için işimizi kolaylaştıracak bir kaç püf noktası buldum.

image

Öncelikle göz bitim hizamız ile kaşımızın bitimindeki doğrultu bizim göz yapımız için en uygun eyeliner kuyruğu çizgisini gösterir. Böyle gözümüz kapattığımızda eyeliner kuyruğu kusursuz görünür. Aslında gözümüz bize nasıl bir eyeliner çekmemiz gerektiğini söylüyor gibi. Eğer eliniz titriyorsa basit bir selobant çok işe yarayabilir.

imageBu bana yetmez ama diyenler için ise bitmedi! Göz kapağının 1/4 ünden kuyruğa çizgi çekip hem kuyruğunuzu daha kusursuz yapabilir hem de istediğiniz kalınlığı verebilirsiniz. Unutmadan keçe uçlu eyeliner fırçaları işinizi çok kolaylaştıracak. Bütçeye göre özellikle L’oreal Paris Super Liner Carbon Gloss ve By Terry Ligne Blackstar’ı tavsiye ederim.

image

Ikinci olarak ise biz ne kadar kusursuz bir eyeliner çeksek de hayalimizdeki gibi bir görünüm edemediğimiz oluyor.Bunun sebebi  göz yapımıza uygun eyelinerı bulamamak olabilir. Şimdi öncelikle göz tipimizi bir tanıyalım.

image

Birbirine yakın gözleriniz varsa eyeliner sürerken göz pınarından başlarsanız gözünüz daha da yakın gözükür, aksine uzak gözleri de göz ortasından başlanan bir eyeliner daha da uzak gösterir. Bu yüzden gözleri yakınlaştırmak için göz pınarına kadar eyelinerı yoğunlaştırabilirsiniz. Bu ve benzeri ideal eyeliner örnekleri aşağıda tüm göz tipleri için belirtilmiş. Tek tip gözde uygulandığı için sizi yanıltmasın.

image

Kolay ve Pratik Eyeliner Sürme Tekniği

Tabi ki de ben de onlarca çeşit eyeliner varken, tek bir tipte kısıtlı kalmayı istemiyorum. Ama bu işi profesyonel olarak yapan insanların tavsiyelerine kulak vermek de daha iyi sonuçlar çıkmasında çok yardımcı oluyor. Çünkü en güzeli, bize en çok yakışandır. İyi haftalar.. :)

 

 

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here