Anasayfa Yaşam Evinizi Güzelleştirecek 10 Kolay Kendin Yap (DIY) Önerisi

Evinizi Güzelleştirecek 10 Kolay Kendin Yap (DIY) Önerisi

5341
0
PAYLAŞ

Evinizde küçük değişikler yapmak istiyorsanız, elinizdekilerle ya da hemen kolayca bulabileceğiniz malzemelerle yapabileceğiniz kolay ama etkili 5 kolay DIY (Do it yourself / Kendin Yap)

  1. Anahtarlar! Her gün kullandığımız ve genellikle “Bu hangi kapınındı anahtarıydı?” sorusunu sorduran küçük canavarlar. Çok çok kolay bir uygulamayla hayatınıza küçük saniyeler kazandırabilirsiniz. Evinizdeki ojelerle anahtarlarınızın tutma kısımlarını boyayarak anahtarınızı diğerlerinden ayırabilirsiniz.

1

Not: Çantanızda bulmakta zorlanıyorsanız neon renklerle boyayabilirsiniz.

  1. Anahtarlarınızı kapıdan çıkarken bu zarif çerçeveden yaptığınız anahtarlıktan almayı unutmayın.

2

  1. Yaz maalesef bitti ama hala yaz havasından çıkamadıysanız deniz kabuklarıyla yapabileceğiniz bu mumlar hem sizin içinizi hem de evin ortamını ısıtacak. Özellikle derin deniz kabuklarına içine ister kokulu isterse kokusuz tealight mumları eritin. Soğutun ve hazır!

3

  1. Fazladan deniz kabuklarınız kaldıysa atmayın kesinlikle. Duvar süsleri çok kolay ve çok şık.

Tek yapmanız gereken yazın topladığınız deniz kabuklarını güzel hasır bir ipe geçirmek. Ta daaa. İsterseniz duvarınızı, raflarınızı, balkonunuzu dilediğiniz yeri deniz kabuklarıyla süsleyebilirsiniz.

4b 4a

 

  1. Evinizin duvarlarını tablolarla süsleyin. Tabi ki sanatçı kişiliğinizle boyadığınız tablolarla…

5b 5c

  1. Ya da evinizin duvarlarını direk süsleyin… Daha modern bir hava için geometrik şekiller, daha romantik bir hava için çiçekler çizin.

6a 6b

  1. Çiçekler kısa ömürlü büyük güzellikler. Sevdiğiniz birinden alabileceğiniz en güzel hediyenin ömrünü günlerden aylara uzatmak… Çiçekleri kurutun. Derinliği olan bir tabloya yapıştırın. Uzun süre keyfini çıkarın.

7

 

  1. Sade cam mumluklarınızı mevsime uydurmak çok kolay. Soğuk günlerde tarçın çubuklarıyla, ya da lavanta gibi hoş kokulu ve dayanıklı çiçeklerle bağlayarak mumunuza hem hoş bir koku hem de hoş bir görüntü kazandırın.

8a 8b 8c

 

  1. Yatak örtünüzden sıkıldıysanız, pompomlardan daha eğlenceli ne olabilir ki! İster sık aralıklarla küçük pompomlar isterseniz büyük aralıklarla büyük pompomlar yapabilirsiniz.

9a

Pom pom yapmayı bilmiyorsanız iste kolay bir yolu:9b

 

  1. Kolyelerinizi duvarınızda sergileyin, bu şık taş askılıklarla…

10

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here