Anasayfa Moda Eşofmanlara Neler Oluyor?

Eşofmanlara Neler Oluyor?

1485
0
PAYLAŞ

Herkese merhaba,

Hadi eşofman altına topuklu ayakkabı çekip dışarı çıkalım!

Aslında kulağa biraz garip geliyor değik mi? Evet, bende ilk duyduğum zaman garipsemiştim.

Kendi markasının yanı sıra Chanel’in otuz yıldır baştasarımcısı ve kreatif direktörü olan Karl Lagerfeld ‘in “sweatpants” yani “eşofman pantolonlar yenilginin işaretidir” diyor “sweatpants are a sing of defeat” sözüyle!

Yakın zamanda ünlü akstirs Eva Mendes ise eşofman giymenin Amerika’da erkeklerin boşanma sebebi olarak yorumluyor ve bu yorumu ile tabiki baya bir konu oluyor.

Ancak eşofman dediğimiz bu parça farklı bir boyut kazanarak eşofman pantolon formunda karşımıza çıkıyor. Üstelik yukarıda da belirttiğim gibi bu pantolonları topuklu ayakkabılarla giymek oldukça trend.

Eşofman giymekten hoşlanmayan biri olsamda Eva Mendes’e katılmıyor okadar katı düşünmüyorum. Rahatlık insanı mutlu eden önemli bir olgu, öyle ki hala bazı tasarımcıların en büyük sırları “rahatlık” adına !!

sweatpants-3

Eşofman pantolonları gece ve gündüz için kullanmak mümkün.

Gündüz altına giyeceğimiz spor ayakkabı ve üzerimize giyeceğimiz ceket ile kullanmak belki daha alışkın olduğumuz bir görüntü ancak ben topuklu ayakkabılarla da kullanılmasını çok hoş buluyorum.

sweatpants-5

sweatpants-14

Yalnız bacak boyu kısa ise bu tarz bir stilin tercih edilmemesinden yanayım ! Nede olsa trend olan değil yakışanı tercih etmek bizi daha güzel gösterecektir.

Eşofman pantolonların revaçta olduğunu gözlemleyen tasarımcılar kolları sıvamış durumda. Gala yada açılış partisi gibi özel davetlere eşofman pantolonunuzu çekip gidin demiyorum ancak günlük kullanım ya da gece özel olmayan bir etkinlik için elbette tercih edilebilir.

Özellikle bazı ünlüler eşofman pantolonları severek kullanıyor durumda =)

Ünlüler arasında eşofman pantolonun en çok yakıştığını düşündüğüm isim Rihanna, bu parça kendisinin tarzıyla örtüşüyor adeta.

sweatpants-6

Miranda Kerr topuklu ayakkabı ve ceket ile kullanmış ve oldukça hoş görünüyor.

sweatpants-11

Eğer eşofman pantolon kullanacak olsam benim yapacağım kombin parçaları aşağıdaki şekilde olurdu:

leather-jacket-1

Bir kedi sever olarak bu kedili tişörtü fazlasıyla beğendim =)
cats-croptop

sweatpants-2

black-sandal-1

Sizin de farkedeceğiniz gibi eşofman pantolonun en büyük özelliği kesimin paçalara doğru dar olması. Bildiğimiz eşofman formundan oldukça farklı bu yüzden topuklu ayakkabılarla kullanmaya elverişli hale geliyor.

Karl Lagerfeld her ne kadar bu akımı hoş bulmadığını dile getirse de Chanel’in geçtiğimiz yıl ve bu yıl koleksiyonlarında eşofman pantolonlar, spor ayakkabılar ön plandaydı :)

Cara Delevingne – Chanel defilesinde giydiği pembe eşofman pantolonu ve spor ayakkabılarıyla
chanel-sweatpants1-2

Yine aynı defileden başka bir görüntü

chanel-sweatpants-3

Eşofman pantolonlarınızı svetşört ile kullanabilirsiniz ayrıca büstiyerle de gayet güzel duruyor.

sweatpants-8

swweatpants-12

Pastel tonlarda yapılmış olan bu kombinleri de ayrıca beğendim.

sweatpants-9

sweatpants-13

Bayanlar en önemli nokta; birden fazla model ve renk seçenekleriyle karşımıza çıkan eşofman pantolonları vücut tipimize göre seçmeli ve yakışan şekilde kombin etmeliyiz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here