Anasayfa Blog Erkeğin Makyajı

Erkeğin Makyajı

1212
0
PAYLAŞ

Erkeğin MakyajıBir nevi hipster akımı (Hani şu yollarda sık sık rastladığımız; ellerinde o bilindik kahve dükkânından alınmış kahvelerini tüm gün boyunca yudumlayan, slim fit pantolonlarıyla ve kemik çerçeveli gözlükleriyle yollarda fink atan arkadaşlar) ile yayılan uzun sakal modası tüm dünyada aldı başını gitti. Altından nasıl birinin çıkacağını hiç belli olmayan bu moda ile beraber erkek kendi makyajını keşfetti de diyebiliriz.

Erkeğin MakyajıŞimdilerde hipster akımının aksesuarı haline gelen bu uzun sakal hastalığı yanında asimetrik saç kesimi de barındırıyorsa ‘yeme de yanında yat arkadaş’ dedirtiyor birçok arkadaşımıza. Artık sakallı erkek ”tarikatçi bu!” etiketi yemiyor da erkeğin bir uzvuymuş olmazsa olmazmış izlenimi bırakıyor insanlarda.

Erkeğin MakyajıEskiden sakallarıyla işe gidemeyen, bayramda seyranda aile büyüklerinin yanında sakal tıraşı olmadan duramayan erkek adamlar, günümüzde sakalsız nefes bile alamaz hale gelmiş. Bu arkadaşlarımıza pek rahat gelmiş olacak ki; yakın arkadaş çevremde bile teker teker suratı kaplayan moda dediğimiz tüy yumağı benim için bazı arkadaşlarımı tanıyamayacağım hale getiren feci bir gerçek halini almış durumda.

Erkeğin MakyajıBazısına gerçekten çok yakışıyor kabul etmek gerek fakat bazılarına yakışmıyor maalesef. Bana kalırsa ”oğlum git bir tıraş ol yüzün gözün açılsın” diyen anne babalara biraz kulak asılmalı bizim gençler, çünkü bizde öyle yurt dışındaki sarışın, kızıl ve kumral abilerimizde durduğu gibi durmuyor o sakal mevzusu. Türkiye geneli karakaş kara göz olunca olmuyor da olmuyor bu moda. Nasıl her kadına kısa saç gitmiyorsa herkese de sakal yakışmayabiliyor. O nedenle eğer karakaş kara göz bir de esmer tenli biri iseniz uzun sakalı geçtim kirli sakalı bile hiç denemeyiniz efendim benden söylemesi…

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here