Anasayfa Güzellik “En Değerli Giysiniz Cildiniz”

“En Değerli Giysiniz Cildiniz”

652
0
PAYLAŞ

Bir kozmetik markasının reklam sloganı vardı: “En değerli giysiniz cildiniz!” Çok doğru bir söz. Cildimiz hayattaki en değerli hazinemizdir. Öncelikli ve azami özenin gösterilmesi gerekir. Peki biz cildimize ne kadar değer veriyoruz? Ona ne kadar iyi bakıyoruz?
Her konuda olduğu gibi burda da hijyen her şeyden önce geliyor.
en-değerli-giysiniz-cildiniz-1

en-değerli-giysiniz-cildiniz-2
Öncelikle cilt tipinize uygun bir temizleyici jeli sabah akşam kullanmalısınız. Yağlı/karma ciltler yağlanmayı ve parlamayı önleyen jelleri, kuru ciltler ise yoğun nemlendirici özellikte olanları tercih etmeliler. Yüz temizliği sonrası sıkılaştırıcı tonikleri de sabah rutininize ekleyebilirsiniz.

en-değerli-giysiniz-cildiniz-4
Yüzümüzü yıkadıktan sonra kurulanmayı genelde havlu ile yapıyoruz. Ancak nemli kalan havluda bakteri üremesi olabileceği için kullan-at kağıt havlu kullanmanızı öneriyorum.
en-değerli-giysiniz-cildiniz-5
Kullandığınız kozmetik ürünlerin güneş koruma özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Güneşten gelen zararlı ışınlar cildin yaşlanmasını hızlandırırken, uzun vadede lekelenme de yapabilir. Ürünün güneş koruma faktörü ne kadar artarsa, o kadar uzun süre koruma sağlar ve Spf yükseldikçe içindeki yağ oranı da yükselir. Spf 30 en ideal olanıdır.en-değerli-giysiniz-cildiniz-6
Gün içinde makyaj yaptıysanız, gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkarmalısınız. Evet biliyorum, bazen çok yorgun olup üşeniyoruz. Ama o kadar kimyasalın gece boyu yüzünüzde kalıp cilde ne kadar zarar vereceğini düşünün ve kendinize bu kötülüğü yapmayın. en-değerli-giysiniz-cildiniz-7
Daha sonra temizleme jeliyle yüzünüzü yıkayıp, sorunlu bölgelere kil maskesi uygulayabilirisiniz. Cilt tipiniz ve yaş aralığınıza göre bir gece serumu kullanmak, cildinizin yıpranmasını önleyecek, hücre yenilenmesine yardımcı olacaktır. Haftada bir gün duşta yapacağınız peeling de, ciltteki ölü derinin atılıp cildin nefes almasını sağlar.

Kullanmayı düşündüğünüz kozmetik markaları ya da ürün çeşitleri hakkında sorunuz varsa, bana yazabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. Bol bakımlı günler diliyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here