Anasayfa Moda Makyaj En “Cool” Makyaj Trendleri

En “Cool” Makyaj Trendleri

986
0
PAYLAŞ

Bugün sizlere halihazırda kış mevsimi bitmemişken – her ne kadar havalar hafif ısınmaya başlasa da – kış sezonunun en “cool” 4 ana trendinden bahsedeceğim. Podyumlarda, ünlü markaların defilelerinde de karşımıza çıkan bu trendler, günlük yaşamda da kullanılabilir diye düşünüyorum.

İlk olarak zaten çoktan beri gündemde olan güçlü kaşlar karşımıza çıkıyor. Maskülen görünümlerin modada hakim olmasıyla hayatımıza giren güçlü ve kalın kaşlar, daha uzun bir süre de trend olmaya devam edecek gibi görünüyor. Belirgin kaşlar, yüze de karakteristik ve dinamik bir ifade katıyor. Siz de bir kaş kalemi yardımıyla kaşlarınız daha belirgin ve güçlü hale getirebilirsiniz. Cara Delevingne, Lilly Collins gibi isimler de kaşlarıyla, bu trendle birlikte bizleri kendilerine hayran bıraktırmaya devam ediyor.

en-cool-makyaj-trendleri1 Lilly Collins

en-cool-makyaj-trendleri3 en-cool-makyaj-trendleri4

Karşımıza çıkan ikinci trend, neon farlar. Şeker gibi, rengarenk göz kapakları, bu sezonun başlıca arzu unsuru. Ayrıca kış mevsiminde tercih edeceğiniz bu enerjik renkler, kasvetli ve yağmurlu günlerde doping etkisi de yaratabiliyor. Kremsi dokuya sahip farlar da gün boyu kalıcılığını koruyor. Her yerde koılayca bulabileceğiniz bir neon farla siz de gününüzü renklendirebilirsiniz.

en-cool-makyaj-trendleri5 en-cool-makyaj-trendleri6 en-cool-makyaj-trendleri7 en-cool-makyaj-trendleri8

Üçüncü trendimiz maskarasızlık. Uygulaması son derece kolay olan bu trendin yarattığı etki son derece “cool”. Maskara kullanmadan yaptığınız makyajınızı tebeşir tonlarındaki bir farla kaplanmış göz kapakları ve bir adet kirpik kıvırıcısıyla tamamlamanız da mümkün. Ayrıca bu trendle, her gün maskara uyguladığımız kirpiklerimizi de dinlendirmiş olabiliriz.

en-cool-makyaj-trendleri9 en-cool-makyaj-trendleri10 en-cool-makyaj-trendleri11 en-cool-makyaj-trendleri12

Bahsedeceğim son trend pembe yanaklar. Anında taze ve çocuksu bir görünüme kavuşturan bu pembe yanaklar, en çok porselen pürüzsüzşüğündeki ciltlere yakışıyor. Kış mevsiminde, güneşte kalmış izlenimi veren bu trendde pembe bir rujla etkiyi artırmak mümkün.

en-cool-makyaj-trendleri13 en-cool-makyaj-trendleri14 en-cool-makyaj-trendleri15 Oscar de la Renta Fall 2011 RTW

 

Siz de kendinize en uygun olan makyaj trendini seçip, hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here