Anasayfa Dekorasyon Düzen İçin Giyinme Odası

Düzen İçin Giyinme Odası

1482
0
PAYLAŞ

Sanırım her genç kızın yani düzen takıntısı ve modaya biraz olsun ilgisi olan her genç kızın isteği, bir giyim odası… İlla ünlülerde olacak değil ya! Her kıyafetinin gözünün önünde olmasını isteyen biriyim ben. Şuan her ne kadar aile fertlerinin dolaplarını ele geçirmeye çalışan bir kız olsam da ileride kendi evim için böyle bir hayalim var açıkçası. Bunun kişiye kombin yapmada da büyük kolaylık sağladığı fikrindeyim. Saatlerce o eteğim neredeydi, bu gömleğim nerede diye aramak hem vakit kaybettirici hem de can sıkıcı. Üstelik bir kazak ararken o dolap ne hale geliyor düşünsenize. Sürekli tekrar tekrar düzeltmek zorundasınız!

Evet evet en iyisi bir giyinme odası! Hatta dahası da var; belki büyük bir yatak odam olur ve içinden o giyinme odasına geçebilirim. Ee çünkü yakınlığı da önemli!

Kıyafetlerim, aksesuarlarım -ki onlar da kendi içlerinde kolye,küpe,saat gibi ayrılmalı- , çantalarım, ayakkabılarım hepsi bir odada olmalı. Yalnız şunu belirtmeliyim ki sağlık açısından ayakkabıların kapalı raflarda veya kutularda saklanmasından yanayım (Bu düzen isteğim okuduğum bir kitaptaki karakterin, her kıyafetini havanın sıcaklık derecelerine göre ayırmasını, gruplandrmasını hatırlattı bana). Aslında kulağa garip gelse de neden olmasın? ;)

Ev dekore ederken yatak odasındaki kılık kıyafet kargaşasını engellenemek, daha düzenli bir yatak odası görünümü için önemli bir unsuru olarak düşündüğüm elbise odaları için birkaç fikir vermek ve görselleri sizlerle paylaşmak istedim…

giyinme odası-2

Geliştirilen modeller sayesinde çok geniş alana sahip olmasanız da göz yanılmaları sağlayacak duvar kağıdı seçimleri, dekor önerileri ya da işlevsel elbise dolapları ile açık raf sistemleriyle sizlere de bu imkan sağlanıyor. Dar bir odaya sahipseniz yüksekliği ayarlanabilir raflar sizler için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Yatak odanızda öyle bir alanınız yok ancak ebeveyn banyosu veya kileriniz veya fazla balkonunuz ve bunları kullanmıyor musunuz? Onlardan vazgeçin öyleyse! ;) Ya da belki ileride çocuğunuz olacak düşüncesiyle ayırdığınız küçük bir odanız vardır belki… Geçici bir süre burası sizin odanız olmalı belki de…

Birkaç görsel incelemek ister misiniz? Bence istersiniz…

Bu arada zaten böyle bir odaya sahipseniz bilinki çok şanslısınız ve itiraf ediyim sizlere pek imreniyorum. :)

PAYLAŞ
Önceki yazıSaçlarda Grinin Elli Tonu!
Sonraki yazıÇantalarda Eskiye Geri Dönüş
Meltem Gül
Marmara Üniversitesi Bankacılık Bölümü lisans mezunu. Zıt renkli kombinlerde bile bir uyum arayan, oldukça detaycı ve bir o kadar mükemmelliyetçi başak kadını.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here