Anasayfa Moda Aksesuarlar Dövme İle Parmaklarınız Renklensin!

Dövme İle Parmaklarınız Renklensin!

2986
2
PAYLAŞ

Dövme Yaptırma

Sizlere parmaklara yapılan dövmeden bahsetmek istiyorum biraz; Günümüzde fazlaca revaçta olsa da, aslında çok eskilere dayanan bir gelenektir dövme. Kimileri dövmeyi zevk için yaptırsa da bazı toplumlarda dövmenin hastalıklara karşı koruyucu olarak yapıldığı ve bazı yerlerde ise kişilerin statülerini belirlemede de kullanıldığı söylenmektedir.

Bunların dışında eskiden kullanılan tekniklerden çok daha rahat ve kolay teknikler geliştiği için şimdilerde dövme yaptırmak, eskiye göre çok daha kolaylaşmıştır.

Şimdilerde ise birçoğumuz sevdiğimiz şekil ve desenleri, hatta resimleri vücudumuza çizdiriyoruz, renkli renksiz, her türlüsü mevcut etrafımızda. Son zamanlarda ise parmaklara yapılan dövmeler görüyoruz, bu dövmeler genelde renksiz (siyah) olmakla beraber, çeşitli el ve parmak aksesuarlarıyla kullanımı da dikkat çekiyor.

Dövme Sildirme

Günümüzde çok kolay bir teknik olmamakla beraber lazerle dövme sildirme teknikleri de gelişmiştir. Ancak yine de cilde göre leke kalma ihtimalleri de göz önünde tutulmalıdır diye düşünüyorum.

En iyisi dövme yaptırmadan evvel çok düşünüp iyi karar vermeniz, eğer elleriniz gibi çok fazla göreceğiniz bir bölgenize uygulayacaksanız bunu, gerçekten istediğinizden emin olun. Çünkü bu uygulamadan sonra onlar sizin bir parçanız olacak.

Eğer sıkılgan bir yapınız varsa, daha az göreceğiniz bölgelerinizi tercih etmeniz daha uygun olacaktır, bu durumda da sırt, boyun gibi bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Renkli parmaklarınızla bol keyifli günler dilerim.

2 YORUM

  1. ben de istiyorum ellerime dövme yaptırmayı ama dediğiniz gibi, sıkılmaktan korkuyorum, güzel fotoğraflar seçmişsiniz, elinize sağlık :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here