Anasayfa Moda Doğru Sütyen Seçme Rehberi

Doğru Sütyen Seçme Rehberi

734
0
PAYLAŞ

Kıyafet seçimi ve aksesuarlar ile bir stil oluşturmak istesek de, doğru iç giyim tercihi olmadan o stilin asla tamamlanamayacağı hepimizin malumu. İç giyimde ise en önemli parçanın sütyen olduğunu düşünürsek ilk iş olarak göğüs kabı ve sırt ölçüsünden oluşan doğru sütyen bedenini bilmemiz gerekir. Bunun için La Senza, Marks & Spencer vb. bir yerde ücretsiz olarak ölçüm yaptırabilirsiniz.
sütyen-seçme-rehberi-1
Sütyen seçerken amacımız göğsü büyük veya küçük göstermek değil, var olanı en güzel şekilde koruyup kıyafete zemin hazırlamaktır.
Eğer göğüsleriniz kaburganın merkezinde birbirinden ayrık duruyorsa ve kabınız A-C arasında ise, balcony modelleri tercih etmelisiniz. Bunlar alttan toparlar, destek verir, sıkı bir görüntü oluşturur.
sütyen-seçme-rehberi-4
C+ kaplarda ise plunge model en güzel duranıdır; yandan hafif bir toparlama sağlayarak göğüsleri birbirine yapıştırmaz ve ortada doğal, hoş bir görüntü oluşturur.sütyen-seçme-rehberi-2
Göğüsleriniz ortada bitişik yapıda ise de full cup olarak geçen, göğsün 3/4’ünü kapatan sütyenleri kullanmalısınız. Bunlar göğsü tümüyle sararak kıyafetin içinden kontrol sağlar, sıkı tutar ve ortada hiçbirimizin sevmediği o et yığını görüntünün oluşmasını engeller.sütyen-seçme-rehberi-3
Ayrıca iç çamaşırı tenimize en çok temas eden parçalardır. Bu yüzden temizliğine ekstra özen göstermeli, mümkün olduğunca doğal malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmeliyiz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here