PAYLAŞ

dogalSaçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır. Bu aksesuarı da kadınlar zaman zaman değiştirmek, farklılıklar katmak ister. Bu değişiklik çoğu zaman saç rengini değiştirme ile olur fakat saçı sık sık boyatmak oldukça zararlıdır ve saçları yıpratabilir. Buna çözüm olarak doğal yollarla saç rengini açmak mümkündür.

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır

Sizlerle paylaşacağımız karışımlarla saçlarınızı bir kaç ton açabilir, aralarına küçük ışıltılar katarak farklılaştırabilirsiniz. Doğal yollarla rengini açacağınız saçınız, hem zarar görmemiş olacak hem de sağlıklı görüntüsünü koruyup istediğniz sonuca kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacaktır.

Papatya Suyu ile Saç Rengini Açmak

Eğer saç renklerinizi doğal yollarla açmak istiyorsanız en etkili çözümlerden birisi papatya suyudur. Bu etkili karışım için aktarlarda bulabileceğiniz kuru papatyaya ihtiyacınız var.

Bir tencereye 2 bardak su koyun ve yarım bardak kadar da kuru papatya ile kaynatın. Rengi turuncuya dönmeden, sarardığında altını kapatın. Papatyaları süzün ve kalan suyu bir sprey yardımıyla saçlarınıza sıkın. Güneş ışığında 1 saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Sonuçtan çok memnun kalacağınızdan eminiz.

Karbonat Yardımıyla Saç Renginizi Açabilirsiniz

Kadınların papatyadan sonra en çok tercih ettiği yöntem bu diyebiliriz. Açıkçası bu yöntem papatyadan daha etkilidir. Saçlarınızı yeterince ıslattıktan sonra 1-2 kaşık karbonatı saçlarınıza yedirin. Karbonat hem saçınızı temizleyerek sağlıklı bir saça sahip olmanızı sağlayacak hem de saç renginizi istediğiniz tonda açmanıza yarayacaktır.

Bal ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Eğer saçınızın rengini açmak için bal kullanmak istiyrosanız işte sizler için hazırladığımız karışımın tarifi. 1’e 1 ölçü kullanarak bal ve zeytinyağını karıştırmalısınız. Saçınızı biraz ıslatıp nemlenmesini sağladıktan sonra rengini açmak istediğiniz bölümlerine karışımı yedirin.  45 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yöntemi haftada bir kaç kez uygulayarak istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bira ile Saçımın Rengi Açılır mı

Bu soruyu çok duyuyoruz ve cevabımız “evet”. Bira ile saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Herhangi bir şişe ya da fıçı birayı saçınıza döküp güneşe yattıktan 1 saat sonra yıkayabilirsiniz. Bunu tekrarladıkça ton ton açılmaya başlayacaktır saçlarınız.

Demlenmiş Çay Kullanarak Saçınızın Rengini Açın

Bu da herkesin evinde uygulayabileceği bir yöntem. 2-3 kaşık siyah çayı bir kaç saat demliyorsunuz. Daha sonra saçınızı bu demlenmiş çayla ıslatıyorsunuz, dikkat edin kaynarken dökmeyin. 45 dakika sonra duruluyorsunuz ve muhteşem saçlara kavuşuyorsunuz.

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here