Anasayfa Blog Doğal Makyaj Tüyoları

Doğal Makyaj Tüyoları

1777
0
PAYLAŞ

5de9d6ed71121bde6ad43d9431c28405Merhaba güzel yurdumun güzel kadınları, ilk olarak sizlerle doğal makyaj tüyolarını paylaşacağım. Makyaj denildiği zaman akla ilk olarak kat kat sürülen makyaj malzemeleri gelir. Fakat ben yazımda hem doğal hem de daha güzel görünmenin yollarını söyleceğim. Çok az makyaj kullanarak güzel bir görüntü ortaya çıkarmanıza yardım edeceğim. Araştırmalarıma göre erkeklerin %80’i kızların doğal bir makyaj yapmaları taraftarı, çok aşırı makyaj yapan kızların itici bulunduğu bir gerçektir. Erkeklerin doğal makyaj anlayışı pürüzsüz bir cilt, dolgun dudaklar ve öne çıkarılmış gözlerdir. Ünlü makyaj uzmanlarına göre, kadının makyajı güzel bir duruş için çok önemlidir. Şimdi de bunları detaylı bir şekilde inceleyip sizleri bilgilendirelim :)

1) FONDÖTEN, makyajımızın bazını, 3bea775c945b3319ab88b7bbce66c307temelini oluşturuyor. Bazılarımız cildi kapattığı, nefes aldırmadığı gerekçesiyle kullanmayı reddetse de fondötenin cilt rengine sağladığı denge ve pürüzsüzlük aslında başka hiçbir ürünle sağlanamıyor. Teninize uygun açıktan koyuya doğru uygulacağınız fondöten, hafif bir şekilde bütün yüzünüze yüz fırçasıyla uygulanması gerekir. Ardından elinizle masaj yapar gibi fondöteni iyice yüzünüze yaymanızdır. Son olarak T bölgesine pudra sürerek en temel makyajınızı tamamlayın.

2) GÖZ MAKYAJI, Kirpiklerinizi kıvırmadan göz makyajınıza başlamayın. Makyaj uzmanları,maskarayı kullanarak kirpik diplerinden yukarıya doğru kullanılması gerekiyor. Ayrıca maskara 3de5802fa9ca46ab7855bae319f93670kullanımını da değinmek istiyorum, maskara kullanırken çabuk kurumasını önlemek için maskarayı tek seferde çıkarıp sürmeli ve ağzı iyice kapatılmalıdır. Maskaranızı iki kat sürmeyi ihmal etmeyin sakın her zaman 2.kat daha dolgun gösterir. Gözün içine çekilen beyaz kalem gözleri daha iri gösterir, başka renkli göz kalemlerini göz dışına sürdüğünüz zamanda aynı etkiyi verir. Üst kirpik diplerinize siyah kalem sürerseniz daha etkili bir göz makyajı yaratırsınız. Tabi tercihen az sürülen eyeliner kadınların bir numaralı tercihi.

3) GEL GELELİM TARKANIN BİLE SÖZ YAZDIĞI DUDAKLARA, ilk önce dudaklarınıza parmağınızla dudak balmı sürün. Bu nemli kalmasını sağlar. Dudaklarımızı daha kalın göstermek için, açık renkli parlatıcılar açık renk dudak kalemi kullanmalıyız. Dudağınıza uygun renk belirleyerek hafif bir şekilde ruju dokundurarak sürüyoruz sonra fazla kalanı peçeteyle alıyoruz. Üzerine renksiz parlatıcıyla tamamlayın.Biliyorum çok yakıştı hepinize :)

4) AAA KAŞLARI DA UNUTMAYALIM, hafif bir şekilde fazla gür kaşı olmayan bayanlar için gayet kullanışlı bir yöntem söylüyorum. Öncelikle kaşlarınız 1-2 ton saçınızdan koyu olması gerekir, bunun içinde kaş farını kullanmalıyız. Sadece arasındaki boşlukları doldurmak için.

ce03e8b4cf8a8a8a2921e07d7763c987

Şimdilik sizi böyle kocaman öpüyorum. Kendinize iyi bakın, tekrar görüşmek üzere :))

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here