Anasayfa Moda Ayakkabılar Doğa Dostu Ekolojik Ayakkabılar (Natural World)

Doğa Dostu Ekolojik Ayakkabılar (Natural World)

526
0
PAYLAŞ

Yüzde 100 ekolojik ve rengarenk ayakkabılarla doğa dostu adımlar atabilirsiniz. İspanya’nın kuzey bölgelerinde kullanılan doğal kauçuğun eritilerek işlendiği ”vulkanizasyon”tekniği ile yüzde 100 ekolojik ayakkabılar üreten Natural World, doğaseverlere alternatifler sunmaya devam ediyor. Vulkanizasyon tekniği,ilk defa 1939 yılında Charles Goodyear tarafından keşfedilen,doğal kauçuğun kükürtle reaksiyon halindeyken soğukta kırılgan olmayan, sıcaktaysa yapışkan olmayan bir maddeye dönüşmesini içermektedir. Çoğunlukla ”pişme işlemi”olarak bilinen teknik,kauçuk hamurunun yapışmasını, yırtılmasını, kırılmasını, ya da uzadığında tekrar eski haline gelmesini önlemektedir.

IMG_2260[1]Hem kendi sağlığınız, hem de yaşlı dünyamız için tamamen doğal malzeme içeren ayakkabılarınızı,gönül rahatlığıyla giyip dolaşabilirsiniz.

IMG_2249[1]Markanın kurucuları,20 yılı aşkın süredir ayakkabı üretmelerine rağmen, Natural World markasını yaratmak için gerekli alt yapı ve malzeme teminini tamamlamaları uzun zaman almış. İlk doğa dostu ayakkabıyı 2010 Eylül ayında üreterek tarihi bir başlangıç yapmışlardır.

IMG_2250[1]  Marka sadece bununla kalmayıp,ürününü tanıtırken de çevreye saygılı bir anlayışı benimsemiş.Dünya’daki bütün teşhir stantlarının ahşaptan olması da bunun bir kanıtıdır.

Koton bazlı ,biyolojik olarak doğada parçalanabilen pamuk,doğal kauçuk malzemeleri kullanılarak yapılan ayakkabılar,hem çok rahat ,hem de darbelere karşı oldukça dayanıklı.

IMG_2251[1]  Natural World ayakkabılarının ülkemizdeki satış noktaları;Kanyon ”Prime Store”,& style mağazaları,Shoes center,Zizigo,İzmir -Çeşme-Bodrum Stone Rock mağazaları,YKM Galeria,YKM Cevahir,YKM Meydan AVM,Boyner,İstinyepark’tır.

IMG_2252[1]   IMG_2259[1]     IMG_2254[1]

PAYLAŞ
Önceki yazıAquazzura by Edgardo Osorio
Sonraki yazıKüçük kalp hırsızı pastalar!
Tuğba Yıldız Arslan
Ekim 1979 Adana doğumlu. Güzel Sanatlar Bölümü Resim Ana Sanat Dalı mezunu. Evli ve 2 çocuk annesi. Tutkuları Fotoğrafçılık, sanatsal dekorasyon ve moda...

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here