Anasayfa Yemek Diyet Kahvaltılar

Diyet Kahvaltılar

402
0
PAYLAŞ

Kahvaltı günün en önemli öğünlerindendir ister diyet yapın, ister yapmayın güne enerjik başlamak ve metabolizmanın çalışması için bu öğünü atlamamak gerekmektedir. Diyet yaparken kahvaltıyı atlamak yapılan yanlışların en başında gelir. Birkaç diyet kahvaltı tarifiyle gün boyu hem enerji hem de sağlık ve dengeli bir güne başlamış olacaksınız.

diyet-kahvaltılar

Tahıllı kahvaltılar, yüksek lif içeren bir gevrek seçin, gevreğin üzerine 1 ad orta büyüklükte elma dilimleyin ve üzerine az yağlı yoğurt ilave edin. Bu kahvaltı hem yüksek lif içerikli hem de doyurucu olacaktır.

Proteini asla es geçmeyin; yumurtaya diyetinizdede yer vermeyi unutmayın sabah 1 adet haşlanmış yumurta yanına 1 dilim kepek ekmeği veya yüksek lif içeren bir ekmek ile beraber 1 adet meyve tüketmeniz de yine güne sağlıklı bir başlangıç olacaktır.

Peyniri asla hayatınızdan eksik etmeyin diyet yapan kişiler fazla kaloridir diyerek peyniri maalesef öğünlerinden çıkarıyorlar. Peynir seçerken az yağlı veya lor peyniri tercih edebilirsiniz. Lor peynirinizi biraz kuru meyveler ile tatlandırabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here