Anasayfa Blog Dipten Tırnağa Parti

Dipten Tırnağa Parti

556
0
PAYLAŞ

Merhaba,

Havalar birçok yerde ısındı. Bu yüzden yapmamız gereken şeyleri yapmıyoruz. Veya yapamıyoruz. Sorumluluklarımızı biraz boşluyoruz da denebilir. Nedeni havaların ısınması da olsa…  Yani biraz ilginç bir neden. Belki bazı  sorunlar da vardır. Ama bunlar için en iyi yöntem:

PARTİ veya KUTLAMA yapmaktır.???

Hem bu yöntemle motivasyon yapmış ve sorumluluklara geri dönüş yapmış oluruz.

Parti yapmak için önemli şartlar vardır.

  • Bunlardan ilki çağırılacak kişileri belirlemektir.
  • ikincisi mekanı belirlemektir ve mekana uygun hizmet edilmelidir.
  • Üçüncüsü konsepti belirlemektir. Neden bir veya ikinci madde değil? Çünkü mekana, çağırılacak kişilere ve kişi sayısına göre konsept belirlenmelidir.  Örneğin, maskeli bir parti  beş kişi çağırırsanız, yani o kadar keyif alamazsınız.
  • Dördüncü olarak konsepte bağlı malzemeler alınmalı ya da yapılmalıdır. Aslında bir parti için her şey alınmamalı yapılmalıdır bence. Yani demek istediğim bir parti malzemesi olarak her şeyi para ile alırsan… Her şeyin bir sınırı var. Hatta el yapımı malzemeler daha otantik ve hoş bir konsept yapılmasına yardımcı olur.
  • Beşinci olarak ikramların belirlenmesi olmalıdır. Yani şu an çok anlaşılır olmadı ama şöyle düşünün cadılar Bayram’ı partisi tarzında bir şey yapmak istersen, buna emzik şeklinde kurabiye koyarsan sırıtır. Demek istediğim bu.
  • Altıncı olarak müzikleri belirlemek gerekir. Yani konsepte uygun Tabiki?
  • Yedinci ve son  olarak mekanın son kez kontrol edilmesi. İnsanların memnun kalacağı bir ortam olup olmadığından emin olunmalı.

Not: Tarihi, yeri, saati belirten. Bir davetiye hazırlanıp kişilere dağıtılmalıdır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here