Anasayfa Moda Aksesuarlar D&G Tacını Kendin Yap

D&G Tacını Kendin Yap

Sonsuz kombin ve yaratıcılık seçeneği sunduklarından simsiyah düz bir alt ve üstü muhteşem ve görkemli gece kıyafetine çevirmemize yardımcı olurlar böylelikle gündüzleri ofiste rahatlığımızdan taviz vermeyen havalı kadın edamızı takınıp salınmamızı sağlarken iş çıkışında çantamızda taşıdığımız minik bir aksesuar ile gecenin yıldızı olabiliriz.

674
0
PAYLAŞ

Aksesuarlar kadınların kuşkusuz en yakın arkadaşlarından biridir. Ayakkabı, gözlük, çanta, takı, saç aksesuarları ne olduğu fark etmez. Sonsuz kombin ve yaratıcılık seçeneği sunduklarından simsiyah düz bir alt ve üstü muhteşem ve görkemli gece kıyafetine çevirmemize yardımcı olurlar böylelikle gündüzleri ofiste rahatlığımızdan taviz vermeyen havalı kadın edamızı takınıp salınmamızı sağlarken iş çıkışında çantamızda taşıdığımız minik bir aksesuar ile gecenin yıldızı olabiliriz. Sonsuz seçeneği olan böylesine joker olarak adlandırılabilecek başka bir grup yoktur diye düşünüyorum.

Ben en çok saç aksesuarlarını seviyorum ve en çok onları kullanmayı tercih ediyorum.

Aksesuarlarımızı kendi ihtiyaçlarımıza göre kendi zevkimiz doğrultusunda çok basit bir şekilde evde yapmamız mümkün.  Ben genellikle ayakkabı, çanta gibi büyük aksesuarlar haricinde kullandığım şal, şapka, kolye, küpe, taç gibi aksesuarları kendim yapmaya çalışıyorum.

Vakit buldukça ve ya yenilerini yaptıkça bunları sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bu günkü yazımın konusu uzun zamandır mercek altına aldığım, çoğu markanın eski sezonlarında kalmış olan ama benim hala severek kullandığım Dolce&Gabbana taçlar hakkında.

Processed with Moldiv

Siz de kendi tacınızı evdeki malzemelerle çok kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Processed with Moldiv

 

İhtiyaç olan malzemeler;

  • Saten, kadife ve ya Deri üzeri işsiz desensiz düz ve ya kalın bir taç,
  • Yapıştırabileceğiniz taş,
  • Bir adet kumaş yapıştırıcı
  • İnce uçlu takı yapımında kullanılan pense
  • Kürdan

(tacın genişliği, rengi ve dokusu size kalmış ben saten olanı tercih ettim)

Processed with Moldiv

Yapmak istediğiniz deseni belirledikten sonra tacı ortalayıp taşları yapıştırmaya başlayın. Pense ile yapıştıracağınız objeleri tutarken, kürdan ile yapıştırıcının minik damlalar halinde sürüldüğünden emin olun ve sonrasında objelerin üzerine nazikçe bastırın.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta şekli ortalamak ve fazla yapıştırıcı kullanmamak. Yapıştırıcıyı fazla kaçırdığınızda etrafa taşacağı için kuruduğunda kötü bir görünümünde beraberinde getirecektir.

 

Ben sizler için bir adet geniş taç bir adet de ince taç ile iki farklı görünüm hazırladım.

PS: resimdeki pullu yakayı da kendim yaptım. İlerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım.

Siz de kendi yaptığınız taç ile ışıldayabilirsiniz.

İyi günler:)

 

 

PAYLAŞ
Önceki yazıÇantalarda Eskiye Geri Dönüş
Sonraki yazıMix and Match Kombinleri Yaratabilmek
Merve
Merhaba, Ben Mervellous. Biyoloji bölümü mezunu, Biyomühendislik Bölümü doktora öğrencisiyim. Küçük yaşlarımdan beri modayı yakından takip etmekteyim. Çalıştığım alan her ne kadar modadan uzak görünse de tasarımın matematik ve mühendislik gerektirdiğini, doğadan ve canlılardan esinlendiğini düşünmekteyim. Bu yüzden sanat, moda ve bilimin iç içe ayrılamaz bir bütün olduğunu savunuyorum. Giydiklerime özen gösteriyor, düzenli spor yapıyor ve mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Sağlıklı yaşam, güzellik ve moda ile ilgili mercek altına aldıklarımı sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here