Anasayfa Moda Aksesuarlar Deniz Esintili Mücevherler

Deniz Esintili Mücevherler

317
1
PAYLAŞ
Evocateur

Mücevherler üzerinizde taşıyabildiğiniz, kıyafetinizi ve tarzınızı tamamlayan ufak sanat eserleridir aslında. Öyle parçalar vardır ki titizlikle işlenmiş ve ince detaylarla bezenmiş olan, sizi içine çeker, bir hikaye anlatır adeta. Doğal taşın rengiyle değerli metal adeta dans eder. Gelin bu parçalardan oluşan bir görsel ziyafet çekelim kendimize, deniz temalı birbirinden güzel ve zarif mücevherleri inceleyerek ve bu eserleri ustalıkla ortaya çıkaran tasarımcıları tanıyarak….

Massimo Izzo

İtalyan tasarımcı Massimo Izzo tasarımlarında anavatanı Sicilya’nın sıcaklığını, renklerini ve denizini yorumluyor. Sanatçının her tasarımı deniz canlılarının ustalıkla yorumlanmış bir başka hali. Izzo tasarımlarını şu ifadelerle tanımlıyor: Sicilya’da esen özgür rüzgarlar, mavi İyon Denizi’nin kutsal tuzu, saf ve güçlü hayaller için tasarlıyorum.

Massimo Izzo

Lorenz Baumer, mühendislik diplomasını rafa kaldırarak kendini mücevhere adamış. Uzun seneler ünlü moda evleri için takı tasarımı yapan Baumer, 1995 yılında kendi adıyla mücevher markasını yaratmış. 2009 yılında Louis Vuitton mücevherlerinin artistik direktörü olarak daha da ün kazanmış bir isim.

Lorenz Baumer

Bir başka İtalyan mücevher markası olan Tagliamonte ise 70 yılı aşkın bir süre önce Napoli’de kurulmuş, daha sonra Vicenza’ya taşınmış bir aile şirketi. Tasarımları genellikle Yunan esintileri taşısa da göz alıcı deniz temalı ürünlerine rastlamak da mümkün.

Tagliamonte
Tagliamonte

Amerikalı tasarımcı Seamann Schepps 1930’lu yıllarda, dönemin mücevher anlayışına yeni bir perspektif kazandırarak ses getirmiş ve ün kazanmış bir isim. Schepps, doğal taşlar ile metalin birlikteliğine inanan ve bu materyalleri ustalıkla bir arada kullanan ilk tasarımcılardan.

Seamann Schepps

Schepps, müşterilerinin kendisine getirdiği eski mücevherleri yeniden yorumlayarak farklı parçalar ortaya çıkarmasıyla da nam salmış. Müşterileri arasında Katherine Hepburn, Roosevelt, Andy Warhol, Coco Chanel ve Rockerfeller Ailesi de bulunuyor.

Van Cleef & Arpels

1896’da kurulmuş olan Fransız markası Van Cleef & Arpels’dan göz alıcı tasarımlar…

Van Cleef & Arpels
PAYLAŞ
Önceki yazıTrend Sizsiniz
Sonraki yazıBlake Lively’nin Hamile Stili
Burcu Y.
Günlük hayatta çevre mühendisi, boş zamanlarında sıkı moda ve dekorasyon takipçisi, amatör takı tasarımcısı. Renkler ve desenler ise vazgeçilmezi...

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here