Anasayfa Öne Çıkanlar Denemeye Değer Alışveriş Siteleri – 1

Denemeye Değer Alışveriş Siteleri – 1

361
0
PAYLAŞ

Kabul edelim biz de alışveriş merkezleri ve mağazaları gezmekten yoruluyoruz. Herşeyi elimize alıp, bakıp, denemek hoşumuza gitmiyor değil ama bütün o koşuşturmacanın bizi hem fiziksel hem de mental olarak yorduğunun her birimiz farkındayız. O zaman tam da bu güzel internet çağında yaşıyorken neden bu mükemmel buluştan yararlanmayalım ki?

Artık dünyada e-bay ve amazon’dan başka o kadar çok alışveriş sitesi var ki buraya hangilerini yazacağımı şaşırmadığımı söylersem yalan olur. Sadece güzellikten sadece ayakkabıya, sadece takıdan sadece ev dekorasyonu kumaşı satan siteye kadar bir çok web sayfası bulmak mümkün ama bunları dikkatli seçmek lazım. Free shipping ve güvenli ödeme dikkat edilmesi gereken şeylerin başında geliyor. Zaten euro ve doların tavan yaptığı bu dönemde 15 euroluk bir şeye yaklaşık 45 lira vereceğimiz için ne kadar az vergisi kargo ücreti varsa bizim için o kadar kârı oluyor.

Yazıda güzellik sitelerini yazmama kararı aldım. Çünkü bir fondöteni allığı ya da herhangi bir makyaj malzemesini denemeden almamalısınız. Buna parfümde dahil!

İşte belki de aradığınız şeyi bulabileceğiniz siteler:

  1. NET-A-PORTER  –  www.net-a-porter.cominternetsitesi1

Tahminen dünyanın en ünlü alışveriş sitesi. En güzel özelliği tabii ki de belli zamanlarda olan ünlü markalarda %70 e varan indirimleri. Site çok kullanışlı herşeyi bulabiliyor ve inceleyebiliyorsunuz. Türkiye’de bulamayacağınız tasarımları burada bulmakta mümkün. Aynı zamanda baktığınız bir ürünün kombinlenmiş halini görüyorsunuz ki bu da fikir üretmenize yardımcı oluyor. En geç 30 günde ise kargonuz kapınızda.

2. POLYVORE  –  http://polyvore.com

internet2

Dünyanın en güzel moda kolajlama sitesi. Site içinde milyonlarca ürün barındırıyor. Küçükken giydirdiğimiz kağıt bebeklerin yeni yorumu gibi. Kendi kolajınızı yaratıp başka insanlarında kolajlarına bakabiliyorsunuz. Bu yüzdende 7 yaşındaki kız çocuğuda üyesi 5 çocuklu ev hanımıda üyesi bu sitenin. Alışverişi eğlenceli hale getiren bu sitede kendinizi kaybedebilirsiniz. En iyi tavsiyem boş bir gününüz varsa bakmanız gerektiği. Çünkü sitede saatler geçirebilirsiniz.

3. NASTY GAL   –   http://www.nastygal.com

internet3

Sophia Amoruso bu işi en iyi bilenlerden. 8 dolara aldığı Chanel ceketi 1000 dolara sattıktan sonra bu “vintage’a gereken değeri verme” işini sürdürüyor ve şuanda en hızlı büyüyen internet sitelerinden birinin sahibi haline geliyor. Bu site özel koleksiyonları ve vintage’ı sevenleri yakından ilgilendiriyor. Nasty Gal sitesinde 20 liralık ya da 1000 liralık ürünler bulabilirsiniz. Ama siz siz olun kullandığı 0 beden mankenlere kanmayın.

4. SHOPBOP   –   https://www.shopbop.com/

internet4

Bu sitede sayamayacağınız kadar çok marka var. Hatta yarısından fazlası Türkiye’de yok bile diyebilirim. Bu özellikte siteyi karşı konulmaz bir alışveriş durağı yapıyor. Çoğu sitede olduğu gibi kadın ve erkek olarak 2 kategorisi var. Ürüne tıkladığınızda size özel kombinler sunuyor. Nereden yapılıp nasıl yıkanacağına kadarda yazıyor. Bu da yetmezmiş gibi en geç 3 gün içinde kargo gönderimi yapıyor! Sitede belli dönemlerde %80′ e varan indirimlerde mevcut.

5. PIXIE MARKET   –   http://www.pixiemarket.com/new.html

internet5

Bohem bir tarzınız var ve bulunduğunuz şehirde, yerde bu tarza uygun kıyafet bulamıyorsanız ee internetten de alışveriş yapmaya bayılıyorsanız bu site tam sizlik! Sadece bohem değil değişik tarzlarda az rastlanıcak alternatif moda tasarımcılarının tasarımları sizi bu sitede bekliyor. 250 dolar üstü alışverişe free shipping özelliği var. Bu fiyat bir eksisi olarak görünebilir ama siteye girip bir çok ürünü shopping bage ekleyince zaten siz istemeden free shipping oluyor. Mesela süt kutusu şeklinde bir çantayı 20 dolara alabiliyorsunuz.

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here