Anasayfa Egzersizler Dance; Zumba!

Dance; Zumba!

901
2
PAYLAŞ

Zumba-Fitness-Class

Spor’ un eğlenceli hali ! Zumba; 1990’ larda dansçı ve koreograf ALBERTO ‘ Beto ‘ PEREZ tarafından Colombia’ da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans stilidir.

Aynı zaman da Fitness programı olup, dünya çapında en yaygın Fitness Dance olarak geçerlidir. Zumba, dans ve aerobik figürleri içerir. Zumba koreografisinde , kumbiya, hip-hop, salsa, samba, merenge, mambo , savaş sanatları ve bir kısım Bollywood , oryantel dans hareketleri bir arada kullanılır. ‘Squat’ ve ‘ lunge’ egzersizleride oldukça yoğun kullanılır.

zumba-dance-fitness

Zumba egzersizleri hızlı ve yavaş ritimli müziklerle, direnç çalışmalarından oluşur. Bu müzikler de Salsa, Cumbia, Merenque, Mambo, Flamenko , Ça-Ça-Ça , oryantal dans, Bhangra, hip&hop , Axe music ve Tango dans stillerinde kullanılan müziklerle aynıdır. Farklı yaşlara ve kondisyon seviyelerine göre hitap eden zumba, 7 farklı tipe ayrılır bunlardan birisi ise; Aqua Zumba’dır. Yüzme havuzunda yapılır.

water workouts

Biz kadınların hem dans edebileceği aynı zamanda fazla kilolarımızdan kurtulmak isteyeceği bir spor alanı, bir seansın da 700 kalori verebilirsiniz. Sadece kilo vermek değil aynı zaman da vücudumuzun sıkılaşması, tüm kaslarımızın daha sıkı ve daha iyi çalışmasına yardımcı olacak bir spordur. Hem eğlendiri hem eğitici. Ben şimdiden başladım hanımlar, bol şans!

Aşağıdaki video’ da örnek Easy Zumba Dance show’unu bulabilirsiniz,

Sevgilerle.

PAYLAŞ
Önceki yazıPelerin: Prenseslerden Rol Çalmak
Sonraki yazı2015 Dekorasyon Trendleri
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

2 YORUM

  1. Fazlasıyla bilgilendirici bir yazı olmuş, benim de aklımda zumbaya başlamak vardı. Artık kesin kararımı verdim, teşekkürler :)

  2. Ben teşekkür ederim Hülya hanim:) Çok zevkli ve yararlı bir spor, bende başladim haftada 2 saat yeterli oluyor ve dinlendiriyor. Şimdiden bol şans :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here