Anasayfa Dekorasyon Çocuk Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Çocuk Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

3492
0
PAYLAŞ

Pamuklara sarıp sarmaladığınız bebeğinizin büyüdüğünü artık kendi odasında daha çok vakit geçirmeye başlamasından anlayabilirsiniz. Bu durumda çocuğunuzun odasında onun da hoşuna gidecek bazı değişiklikler yapma zamanı geldi demektir. İşte size birkaç fikir:

Karatahta boyası: Çok iyi örtücülüğü olan subazlı karatahta boyalarını artık piyasada rahatça bulabilirsiniz. İçinde sağlığa zararlı toksik madde bulunmayanları tercih etmenizi öneririm. Tahta, duvar, metal gibi yüzeylerde kullanabilirsiniz. Enine, boyuna iki kat uyguladıktan sonra iyice kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra tebeşir ile üzerine yazabilir ve ıslak veya kuru herhangi bir bezle silerek temizleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun odasında bir duvara, kapı arkasına ya da eski bir sehpaya uygulayarak sıradışı bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzun yaratıcılığını ortaya çıkaracak bir alan oluşturursunuz.

karatahta

Mıknatıs boyası: Bu boya ile her türlü düz yüzeyi mıknatıs yapışabilecek hale dönüştürebilirsiniz. Yüzeyin mıknatıs özelliğinin artması için uygulanan kat sayısını arttırabilirsiniz.

Bu uygulama ile çocuğunuzun mıknatıslı harfleri ve sayıları ile oynayabileceği bir alan yaratmış olursunuz. İleriki zamanlarda da fotoğraflarla süsleyebileceği bir pano olarak da kullanılabilir.

miknatisboyasi

Duvar garajı: Birkaç parça tahta ile odadaki herhangi bir duvara asabileceğiniz bir oyuncak araba garajı yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz istediği zaman arabaları ile oynayacak ve sonunda arabalarını ortalıkta bırakmak yerine zevkle tekrar duvardaki garajına park edecektir.

araba

Aşağıdaki fotoğrafları da incelemeyi unutmayın. Kesinlikle her çocuk odasında olmasını isteyecektir.

legoduvar

cadir

 

cadiryatak

 

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki yazıGidilip Görülesi İrlanda!
Sonraki yazıYükselen Trend: Breton Desen
Secil Aybay
Marmara Üniversitesi mezunu, tercihini oğlunu dünyaya getirdikten sonra çalışmamaktan yana kullanan bir anneyim. Tecrübelerimi sizlerle paylaşmak için buradayım.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here