Anasayfa Moda Kendin Yap Cadılar Bayramı Zamanı

Cadılar Bayramı Zamanı

445
0
PAYLAŞ

Ekim ayının sonlarına geldiğimiz bu günler de Amerika başta olmak üzere bazı ülkelerde Cadılar Bayramı zamanı. 31 Ekimde kutlanan bu bayram da sokaklarda korkunç kostümlerle elma şekeri toplayan çocuklar, cadılar, periler, zombiler, iskeletler ve hayaletler şekline bürünen insanların eğlendiğini görüyoruz.

Tarihçesine bakacak olursak bir Pagan festivali olarak İrlandalılar, İskoçlar ve Galliler tarafından İngiltere’de kutlanmaya başlanan Cadılar Bayramı, 19.yüzyılda Kuzey Amerika’ya göçenler tarafından da devam ettirilmiş ve böylece Amerikan topraklarında da kutlanır olmuş.

İçi oyulmuş  gülümseyen büyük bal kabağımız kapımızın önünde durmasa da hem eğlenceli hem de çocuklara yönelik kostüm partileriyle bu gün bizim ülkemizde de kutlanmakta. En azından bugünü kutlamasanız bile bu zamanlarda Starbucks’ta bulabileceğimiz pumpkin spice lattenin tadına bakabilirsiniz.

Eğer ben de kutlayacağım derseniz de; çocuğunuzla ya da beraber vakit geçirmeyi sevdiğiniz arkadaşlarınızla yapabileceğiniz parti süslemeleri ve ikramlıklar için galeriye göz atabilirsiniz.

Kolaylıkla yapılabilecek çeşitli süslemeler;                             halloween1 halloween3 halloween halloween41 halloween13 halloween21Yine en çok görüntüsüyle ilgi çekecek yapımı kolay ikramlıklar;

halloween7 halloween5 halloween6 halloween8 halloween9 halloween14 halloween12 halloween10 halloween11Cadılar Bayramını kutlayan seven herkese Happy Halloween :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here